Antarktika hakkındaki tüm Gizemler, İTÜ PolReC ile Pendorya AVM’de çözülüyor!

Türkiye’nin tek kutup araştırmaları merkezi İTÜ PolReC, bir miladın başlangıcı ve Dünya Antarktika Günü olarak kabul edilen 1 Aralık’ı eğlenceli etkinlikleri ile Pendorya AVM’de kutlayacak.

Hiçbir ülkeye ait olmayan, Dünya’nın en son keşfedilen, en soğuk, en yüksek, en uzak, en kurak, en beyaz kıtası olma özelliği taşıyan Antarktika’nın doğum günü olarak kabul edebileceğimiz 1 Aralık, bütün dünya ile beraber Türkiye’de de kutlanacak.

Antarktika’yı herkes tarafından erişilebilir hale getirmek için yola çıkan İTÜ PolReC ve Pendorya AVM, 1 Aralık Dünya Antarktika Günü kapsamında hem eğlenceli hem bilgilendirici aktiviteleri ziyaretçiler ile buluşturacak.

Türkiye’nin kutup araştırmaları konusunda çalışmalar yürüten ilk ve tek akademik kurumu olan İstanbul Teknik Üniversitesi Kutup Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (İTÜ PolReC) tarafından herkese açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek etkinlikte, 3 yaşından itibaren herkes için çeşitli etkinlikler yer alacak. Küresel iklim değişikliğinden penguenlere, bilimden hukuka kadar merak edilen her konuda bilgilerin aktarılacağı bu etkinlik, tüm katılımcılar için eğitici bir nitelik taşıyacak.

Eğlencenin yanı sıra farkındalık yaratacak olan etkinlik programında, 10.30-12.00 saatleri arasında anaokulu grubu ve ilkokul grubu çocuklarına Antarktika hakkında bilgi verilecek ve onların ilgisini çekecek kitap okuma, boyama , pendguen maske yapımı etkinlikleri yapılacaktır. Ortaokul grubuna 13.00-14.30 saatleri arasında Kutup bölgeleri ve iklim değişikliği hakkında bilgi verilecek, belgesel gösterimi yapılacak

antarktika_

İTÜ PolReC Müdürü Doç. Dr. Burcu Özsoy “Yerleşik insan nüfusunun bulunmadığı Antarktika, insanların ürettikleri kirleticilerden etkilenmekte, küresel iklim değişikliği birçok canlının yaşam alanlarını yok etmekte. Toplumun bilinçlendirilmesi, çocuklarımızın eğitilmesinden geçiyor. İşte bu sebeple çocuklarımızda farkındalık yaratarak hem dünyamızı kurtarmak hem de geleceğin bilim insanlarına, yöneticilerine, mühendislerine şimdiden duyarlılık kazandırmak istiyoruz.” dedi.
Pendorya AVM Hakkında

17 Aralık 2009 tarihinde “Hediyeli bir dünya” sloganıyla ziyaretçilerine kapılarını açan Pendorya AVM, Türkiye’nin ilk özel sermayeli yatırım bankası Türkiye Sınai Kalkınma ve Yatırım Bankasının iştiraki TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığının ilk yatırımı olarak hizmet vermeye başladı. Pendorya, ev dekorasyon ihtiyaçlarının tümünü bünyesinde bulunduran 8500 m2’lik alana sahip Eskidji Bazaar, Avrupa’nın en büyük elektronik marketlerinden 5500 m2’lik alana sahip Media Markt, MM Migros olmak üzere, toplam 80000 m2 kapalı alana sahip 105 mağazası ve Maltepe – İzmit güzergahındaki ilk sinema kompleksi olan 8 salonlu Cinemaximum sinemaları ile tüm ziyaretçilerin hizmetinde.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]