Yerli Dizi

ANKARALILARIN BEHZAT Ç. KEYFİ

behzat c.

Behzat Ç. dizisi Ankaralıların gönlünde farklı bir yere sahip. Dizinin hayranları Kızılay’da bir araya gelerek Behzat Ç.’yi birlikte seyrettiler…

Behzat Ç.’cilerden ilginç eylem!
Dizinin dün gece yayınlanan bölümünü hayranları Kızılay’da seyretti.

Fanatikler reklam aralarında ”Behzat’a uzanan eller kırılsın”, ”Ankara uyuma, ’Behzat Ç.’ne sahip çık” sloganları da attı.

Behzat Ç.” dizisi sevenleri Başkent’in merkezi Kızılay’da bir araya gelerek dizinin bu haftaki bölümünü izledi.

Arınç’tan Behzat Ç. çıkışı! O diziyi takibe aldık!

Kızılay Yüksel Caddesi’nde toplanan kalabalık grup, Çankaya Belediyesi’nin kurduğu dev ekranda diziyi kaldırımlara oturarak izledi.

Etkinliğe katılan Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, yaptığı açıklamada, kültür ve sanat olaylarına sahip çıkmanın görevleri arasında bulunduğunu söyledi.

Ankara’nın kalbi Kızılay’ı gece, gündüz yaşayan hale getirmeyi çok önemsediklerini belirten Tanık, ”Sokakta kültür sanat etkinliklerinin, bölgenin ticari kapasitesini, ekonomik yapısını ve kentsel yapılanmasını destekleyici unsurları olarak düşünüyor ve ona sahip çıkıyoruz” dedi.

Halkın ilgi gösterdiği kültür sanat etkinlikleri arasında ”Behzat Ç.”nin çok özel bir yer tuttuğunu ifade eden Tanık, dizinin yarattığı sevgi ortamının değerli olduğunu vurguladı.

Tanık, şöyle devam etti: ”Halkın içinden, halkın nabzını tutan bir dizi olduğunu düşünüyorum. ’Behzat Ç.’ ile ilgili son günlerde yaşanan çeşitli polemikleri kayda değer bulmuyorum. Asıl olan vatandaşın ilgisi ve sahiplenmesidir. Onu da her yerde görüyoruz. Yurttaşın her yerde ilgiyle izlediği bir dizi ve görsel sanat şöleni. Her şeyin ötesinde bir Ankara polisiyesi. Ankara’ya sahip çıkmak adına Ankara polisiyesine sahip çıkmak gerektiğini de düşünüyorum.” Etkinliğin düzenleyicilerinden Raşit Ünver de MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen tarafından diziye ilişkin 3 kez Meclis’e önerge sunulduğunu hatırlattı. Ünver, ”Biz de internet üzerinden kitlelere ulaşmaya çalıştık. Amacımız dizinin sevenleri olarak sessiz bir tepki göstermek” diye konuştu.

”Behzat Ç.” sevenleri, dizinin reklam aralarında ”Behzat’a uzanan eller kırılsın”, ”Ankara uyuma, ’Behzat Ç.’ne sahip çık” sloganları da attı.

 

Medyafaresi

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı