Ankara patlamasında acı bilanço yükseldi

Ankara’da Kızılay Meydanı’nda 13 Mart Pazar günü meydana gelen canlı bomba faciasının ardından 35 kişi hayatını kaybetmişti. Bugün yaralılardan bir kişinin daha vefat etmesiyle Ankara’daki patlamanın acı bilançosu 36’ya yükseldi.

Ankara patlaması ile ilgili olarak, Sağlık Bakanlığı’ndan alınan son bilgiye göre, patlamada yaralanan vücudunun değişik yerlerinde şarapnel parçası yarası olan ve iki bacağı diz altı ampute olan 36 yaşındaki Feyyaz Aydın da tedavi gördüğü Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu.

5 Kişi Tutuklanmıştı

Patlama sonrasında Ankara’daki terör saldırısına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında mahkemeye 6 kişi sevk edilmiş bu altı kişiden 6 kişiden 5’i tutuklanmış ve Sincan Cezaevine gönderilmişti. Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği’nin tutuklanmalarına karar verdiği isimler U.A., M.V.D., V.C., H.D. ve B.E. olarak açıklanmıştı. 

Kadın terörist daha önce de İstiklal Marşı’na saygısızlık yapmıştı

Ankara Kızılay Meydanı’ndaki canlı bombada kendini patlatan terörist kadın, Balıkesir Üniversitesi’nde okuduğu sırada 2013 yılındaki 1 Mayıs kutlamalarına katılan S.Ç.D. ile ilgili ilginç bilgilere de ulaşılmıştı. Faciaya sebep olan kadın terörist ilgili törenin başında saygı duruşu ve İstiklal Marşı sırasında saygısızlık yapmış, cebindeki cep telefonunu çıkarıp telefonla oynamış ve yanındaki arkadaşlarıyla konuşmuş.  Kızılay Meydanı’nı kana bulayıp 36 kişinin katledilmesine onlarca kişinin de yaralanmasına sebep olan ve patlamada kendisi de ölen S.Ç.D.’nin o tarihte elinde BDP’ye ait 1 Mayıs afişi olması dikkat çekmişti. Terörist ile ilgili bir başka gelişme de kadın teröristin Balıkesir’den 2013 yılında ayrıldığı ve bir süredir Suriye’de yaşadığı yönündeydi. 

Ankara yarası sarılmadan İstanbul

19 Mart günü de İstanbul Taksim, İstiklal Caddesi’nde Beyoğlu Kaymakamlığı önünde bir canlı bomba kendini patlatmış ve 4 kişinin ölümüne onlarca kişinin de yaralanmasına sebep olmuştu. Nevruz öncesi boş durmayan teröristler hedeflerine ulaşmak için toplumda korku oluşturmaya çalışmaya ve toplumda yine panik havası estirmeye çalışıyorlar. Böyle günlerde yetkililer halkı sağduyulu ve serin kanlı olma noktasında sık sık uyarılar yapıyor.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]