Anjelika Akbar 26 Mart’ta İzmir AKM’ de

26 Mart 2016 Cumartesi günü  AKM Yunus Emre Salonunda Anjelika Akbar İzmirlilerle buluşuyor…

İzmir Atatürk Kültür Merkezi, 26 Mart tarihinde Anjelika Akbar ile anlamlı bir konsere imza atacak.

Konserin GEA Eğitim Koordinasyon Operasyon Merkezi yararına düzenleneceği belirtiliyor.

GEA ama kurtarma ekibi gönüllü olarak çalışan ve birçok ulusal ve uluslar arası deprem ve doğal felaketlerde çalışmakta olan bir kuruluştur.

Konser biletlerini biletixten temin edebilirsiniz.

Anjelika Akbar Kimdir?

 

400’den fazla bestesi bulunan Anjelika Akbar Kazakistan’da, müzisyen ve filozof bir baba ile müzisyen bir anneye sahip olarak dünyaya geldi. 4 yaşındayken Mutlak Kulak yeteneği fark edilen Anjelika Akbar, Moskova Çaikovsky Devlet Konservatuvarı öğretim üyelerinin dikkatini çekti ve konservatuar bünyesindeki harika çocukların okuduğu okula kabul edildi.

11 yıl süren piyano ve bestecilik eğitimini tamamladıktan sonra, 5 yıllık eğitim göreceği Taşkent Devlet Konservatuarı’na başladı. Prof. Berlin ve Prof. Yanof-Yanovsky ile beste ve orkestrasyon; Prof. Pluşenko ile piyano ve ünlü organist Doç. Levina ile de Org çalışmaları yaparak eğitimini tamamladı. Rusya Besteciler Kurulu, Anjelika Akbar’ı ‘’En İyi Genç Besteci’’ olarak seçti.

Anjelika Akbar ayrıca Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın ilk kurucu öğretim elemanı oldu.1993 yılında Türk Vatandaşlığına geçen Anjelika Akbar’ın  10 tane albüm çalışması vardır. 2002 yılınında çıkan Vivaldi’nin ‘’Dört Mevsim‘’ keman konçertolarının dünyada ilk kez solo piyano uyarlaması, Sony Music International etiketiyle çıktı ve Sony Classical kataloğuna girerek, bu katalogdaki ilk Türk Klasik Müzik albümü oldu.

2002 “bir’den Bir’e” isimli albümünü çıkardı. ‘’Bir Yudum Su‘’ isimli albümü 2005 ;“Raindrops by Anjelika” albümü 2009;“İçimdeki Türkiyem” albümü ise 2010; “Likafoni” albümü 2011 yılı Şubat ayında ve son olarak Beni Unutma Filmi için Anjelika Akbar tarafından yapılan “Beni Unutma Orijinal Film Müzikleri” albümü 2011 yılı Kasım ayında çıktı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]