Android telefon kullanıcılarını WhatsApp endişesi sardı

Popüler mobil ve masaüstü iletişim uygulaması WhatsApp kullanıcıları için veri güvenliği açısından kritik bir uyarı geldi. Sosyal medya devi Facebook’un bünyesine kattıktan sonra dünyada çok daha popüler hale gelen WhatsApp, Google’ın kendisiyle ilgili aldığı karar ile gündemde.

WhatsApp’ta yaşanan depolama sorunu uzun bir süredir kullanıcıların zihnini meşgul ediyordu. Google, geçtiğimiz haftalarda bu konu ile ilgili attığı adım ile yaşanan kaygıyı kökünden halletti.

Google ile yapılan iş birliği ile birlikte artık kullanıcılar herhangi bir limit olmadan tüm WhatsApp verilerini saklamak için Google Drive‘ı sınırsız şekilde kullanabilecekler. Ancak bu gelişme yeni bir sorunu da beraberinde getiriyor.

WhatsApp, 12 Kasım’dan itibaren Google Drive’da saklanan mesajlar ve medya dosyaları artık uçtan uca şifrelemenin kullanılamayacağını açıklaması tedirginliğe yol açtı. Çünkü bu durum, Drive’daki yedeklenen verilerin kötü niyetli kişilerin eline geçmesinin daha kolay hale gelmesi demekti.

Uzmanlar, bu mesajlara uygulanan koruma zırhının bu hamle ile ortadan kaldırıldığını dile getiriyorlar. Öte yandan iPhone ve iPad sahiplerinin bu değişiklikten etkinlemeyeceği haber veriliyor.

Zira, iOS cihazlarda WhatsApp verileri iCloud’a yedeklendiği için herhangi bir problem bulunmuyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]