Ana kuzusu ilk bölümü ne zaman başlıyor, neler yaşanacak?

TRT 1 ekranlarında yarın yepyeni bir yarışma başlıyor. Görevleri kızların yaptığı, kararı annelerin verdiği “Ana Kuzusu” yarışmasının ilk bölümünde neler yaşanacak? Ana kuzuları yarışma sonunda ne kadar ödül alacaklar? Ayrıntıları haberimizden okuyabilirsiniz.

İlklerin ekranı TRT 1, gündüz kuşağında yeni bir yarışma programına imza atıyor. Kızların maharetlerini sergilediği ve annelerinin onlara not verdiği ‘Ana Kuzusu’ TRT1 ekranlarında 21 Kasım Pazartesi günü başlıyor. Hafta içi her gün saat 14.45’te yayınlanacak ‘Ana Kuzusu’nda, kızlar, 13 hafta boyunca toplam 1000 çeyrek altını kazanmak için yarışacak, anneler onlara not verecek. Kızlar ev işlerinde tüm maharetlerini sergilerken, rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışacak.

İlk Bölümde Neler Olacak?

Ana Kuzusu’nun 21 Kasım Pazartesi günü yayınlanacak ilk bölümünde kızlar maharetlerini gösterecek anneleri oylayacak. Yarışmacılar Elif Gülcanoğlu ile annesi Hatice Gülcanoğlu, Seda Şan ile annesi Sevil Şan, Simge Yılmaz ile annesi Semra Korkmaz ve Kübra Göven ile annesi Arzu Göven Ana Kuzusu’nun ilk bölümüyle yeteneklerini gösterip büyük ödül için mücadele edecek.

Ana Kuzusu’nun ilk bölümünde Simge Yılmaz, damat için nişan bohçası alışverişine çıkacak. Elif Gülcanoğlu’nun görevi, zeytinyağlı yaprak sarması yapmak olacak. Kübra Göven, doğal malzemelerle cam temizliği yapacak. Seda Şan ise ütünün altına yapışan lekeyi çıkarmaya çalışacak.

Kızların görevlerini yapmaları sırasında anneleri onlara yardım edemeyecek. Anneler, kızlarına sadece yol ve yöntem gösterecek. Ana Kuzusu’nda 4 kız birbirleriyle mücadele ederken aynı zamanda Türk kültürün doğru bir şekilde gelecek nesillere aktarılması sağlanacak. Ana Kuzusu, 21 Kasım Pazartesi günü 14.45’te TRT 1’de başlıyor.

Ana Kuzusu Hakkında

4 anne ve 4 kız, kameralar önünde günlük yaşamlarını sürdürürken alışverişten ev temizliğine, yemek hazırlamaktan çay ikramına kadar değişik ev işleri kızlar tarafından yerine getirilecek. Gün sonunda ise son sözü anneler söyleyecek. Bir nevi jüri olan anneler, o gün için kendilerine verilen 4 altını, başarılı bulduğu kızlara ödül olarak verecek. Ancak, hiçbir anne kendi kızına ödül veremeyecek.

Haftanın son günü ise özel oyunlar etabı olacak. Kızlar, 3 ayrı oyun etabında kendilerine verilen sürede başarılı olmaya çalışacak. Oyun etaplarının sonunda değerlendirmeyi sunucu Özlem Balcı yapacak. Özlem Balcı, her oyun etabını birinci bitiren kıza, 2 altın verecek. Yapılacak 3 oyun etabı sonunda dağıtılacak olan toplam 6 altın, hafta birincisinin belirlenmesinde büyük rol oynayacak.

Hafta içi finalleri ve hafta sonu özel oyunlarda en çok altını toplayan yarışmacı o hafta kazandığı altınların sahibi olacak ve bir sonraki haftaya devam etmeye hak kazanacak. Diğer 3 yarışmacı ise o hafta kazandığı tüm altınları büyük kasaya bırakmak zorunda kalacak.

Hafta sonunda en az altını toplayan anne ve kız yarışmadan elenirken elenen grubun yerine yeni bir anne-kız yarışmaya katılacak. Yarışmanın 10. haftasından itibaren eleme olmayacak ve 13 hafta süren maraton sonunda 1000 altın, sahibini bulacak.

TRT1’de yayınlanan ve bir televizyon efsanesi haline gelen “Seksenler” dizisinde Yıldız karakterini canlandıran Özlem Balcı sunacağı ‘Ana Kuzusu’ hafta içi her gün saat 14.45’de TRT 1 ekranında izleyici ile buluşacak.

Anne-kız arasındaki ilişkiler üzerinden geleneksel Türk kültürünün doğru bir şekilde yeni nesillere aktarılmasına katkı sağlamayı amaçlayan ‘Ana Kuzusu’nun yapımcılığını, Telesine Film üstleniyor. Yaklaşık 60 kişilik bir yapım ekibinin görev aldığı yarışmanın çekimleri İstanbul Zekeriyaköy’de gerçekleştiriliyor.

KÜNYE

Yapım Şirketi: Telesine Prodüksiyon Yapım Ve Yayıncılık Hizmetleri Ltd. Şti.

Yapımcı: Osman Alkan

Yönetmen: Oğuz Bayram

Sunucu: Özlem Balcı

Genel Koordinatör: Sinan Sakarya

İçerik Editörleri: Özgü Kurt, Zeynep Öncüler, Ezgi Yasemin

Uygulayıcı Yapımcı: Elif Doğan

Cast Direktörü: Öykü Deşat / Umut Büyüktaş

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]m