SinemaTelevizyon

Almanya’dan “Can Feda” filmi için skandal karar

Başrollerini Kerem Bürsin ve Burak Özçivit’in yer aldığı Can Feda filmine Almanya’da çıkarılan zorluk medyanın gündeminde. Almanya’daki yetkili makamlar filmdeki bazı sahnelerden duydukları rahatsızlık nedeniyle söz konusu sahnelerin filmden çıkarılmasını istediği haber veriliyor. Alman makamları, filmin bazı sahnelerinde Nazilerden bahsedildiği gerekçesiyle skandal bir karara imza attı.

ALMANYA CAN FEDA FİLMİNİ YASAKLADI

Olay Beyaz TV’de yayınlanan ‘Söylemezsem Olmaz’ programında dile getirildi. Programın yorumcularından Ali Eyüboğlu,Almanya’nın ilkin ‘Can Feda’ filmin içinden bazı sahnelerin çıkarılmasını istediğini dile getirdi. Eyüboğlu, Almanya’nın, bu istek yerine getirilmesine rağmen yine de skandal bir karara imza atılarak filmin Almanya’da yasaklandığını açıkladı.

HABERİ ALİ EYÜBOĞLU CANLI YAYINDA DUYURDU

Olayı canlı yayında paylaşan usta gazeteci Ali Eyüboğlu, Almanlar Türk askerinin sanal alemde bile başarısını çekemedi. Yıllarca Hollywood’ın Amerikan askerini cephede başarıyla gösteren dünya kadar savaş filmiyle algı operasyonu yapanlar Can Feda’ya tahammül edemeyerek yasakladılar. Neymiş dazlak varmış neymiş nazilerden bahsediyormuş…’ diye konuştu.

FİLMİN EKİBİNE ŞOK

Bir dizi gala organizasyonu için Almanya’ya giden ‘Can Feda’ ekibi ve başrol oyuncularının, filmde Nazilerden bahsedildiği gerekçesiyle alınan yasak kararı karşısında büyük bir şok yaşadığı konuşuluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=LLFRh_chES0&feature=youtu.be

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı