Ali Saydam TRT World kanalı için duyduğu gurur ve heyecanı yazdı

Yenişafak’ın İletişim konusundaki otorite yazarı Ali Saydam, TRT World’ün bugün geldiği noktayı ve gelecekteki hedeflerini yazdı.

TRT World’ün tepe yöneticisi İbrahim Eren’in kanal ile ilgili açıklamalarını köşesine taşıyan Ali Saydam, İbrahim Eren’in 3 ile 5 yıl sonra Avrupa’da BBC, CNN Int ve Al Jazeera liginde anılmak ve tüm dünyada izlenir hale gelmeyi hedef olarak koyduğunu yazdı.

TRT World;  Washington, Londra, Singapur’da sabit stüdyolar kurdu. Diğer merkezlerde ise stüdyo kiralama sistemi ile yayıncılığını sürdürüyor. Kanal; Anadolu Ajansı ile çok önemli ve verimli bir işbirliği içinde.

TRT World’ün hedeflerinden birisi de izlenme ağını giderek daha da genişletmek. Yaz ortasında ya da en geç sonbaharda yayılma hedefinin tutturulması için çalışmalar devam ediyor.

Saydam, kanalın geldiği noktada Türkiye’nin THY’den sonra dünyanın en itibarlı en tanınmış ikinci büyük markası olma özelliğini taşımasından dolayı müthiş bir gurur ve heyecan duyduğunu yazdı.

İşte, ” Ali Saydam’ın Yenişafak gazetesindeki “Türkiye’nin dünyaya açılan yeni kapısı” başlıklı o yazısından bir bölüm:

*****************    ***********************
Eren, TRT WORLD’ün kendisini rakiplerinden ayrıştıran farklılaşma noktalarını özetle şöyle dile getirdi: “Genel Yayın ilkemizin temelini Türkiye’nin merkeze insanı koyan dış politika anlayışı oluşturuyor. ‘Vicdani dış politika, kamu vicdanını merkeze almak gibi… İstatistikleri (malumatı) insanın dünyasına dönüştürerek vermek. Belgesellerde de haberlerde de aynı yaklaşımı izlemek. 3 ile 5 yıl arasında Avrupa’da BBC, CNN Int ve Al Jazeera liginde anılmak ve tüm dünyada izlenir hale gelmek…”

Kanal, Washington, Londra, Singapur’da sabit stüdyolar kuruyor, diğer merkezlerde ise stüdyo kiralama sistemi ile sürdürüyor çalışmalarını. Bir de Anadolu Ajansı ile çok önemli ve verimli bir işbirliği içindeler.
Henüz bütün dünyaya yayılmamışlar. Amaçları yaz ortasında ya da en geç sonbaharda yayılma hedeflerini tutturmak…

Müthiş gurur ve heyecan duyduğumu söylemeliyim… Sadece yayın kalitesinden değil, İbrahim Eren’in de teyit ettiği gibi, THY’den sonra Türkiye’nin dünyadaki en itibarlı en tanınmış ikinci büyük markası olma özelliğini taşıyan en büyük ve etkili kuruluş olma şansına sahip olmaları nedeniyle…

Yazının devamı:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]