Ali Ağaoğlu Türkiye’ye rest çekti

Yaptığı uç açıklamalarla ve gaflarla gündeme sık sık gelen Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, şoke eden kararını açıkladı. Ağaoğlu, artık Türkiye’de iş yapmayacağını ifade etti. Ali Ağaoğlu Türkiye’de iş yapma noktasında rest çekti.

Açıklamalarına göre paralel bürokrasiden yıldığını ifade eden Ali Ağaoğlu, devam eden projelerini tamamladıktan sonra Türkiye’de artık yapmayacağını belirtti. Ağaoğlu’nun yeni gözde ülkesi ise İran olarak tahmin ediliyor.

Türkiye’de işleri yürümeyince

Uluslararası tecrübesi olan insanları grup bünyesine kattıklarını ve yeni yapılanmayı tamamladıklarını belirten Ali Ağaoğlu’nun bekleyen projeler arasında neredeyse hiçbir işinin yürümediğinden yakınarak “Ellerinde bir işadamı listesi var, bunların işleri yürümeyecek diye dolaşıyorlar. Devam eden birkaç projemiz var onları da bitirip yurt dışına gideceğiz.” diyerek restini çekti.

Ağaoğlu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de kendisine borçlu olduğunu, Devletten 380 milyon liralık KDV alacağı bulunduğunu belirtti. Bunun sebebi olarak da bürokratik engellere dikkat çeken Ağaoğlu, konuyla ilgili olarak “380 milyon TL param yıllardır devlette duruyor. 380 milyon TL ne demek. Cirosu 380 milyon TL’yi bulmayan büyük şirketler var. Ticaretten anlamayan, hayatında bir yumurta satmamış, bir tane eleman çalıştırmamış insanlar ülkenin kaderini belirliyor. Rahmetli Özel’ın da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da başarısının sırrı eski tüccar olmalarından geçiyor. Ticareti bilmeyen insanlar, ticaret yapanların da önünü tıkıyor” şeklinde sözlerini tamamladı. Ağaoğlu’nun Türkiye’de hali hazırda devam ettiği belirtilen ve 2018’e kadar bitmesi planlanan 4 projesi bulunuyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]