ALEV ALEV’ İN AKIBETİ NİCE OLUR?

alev-alev

Yeni sezonla birlikte çil yavrusu gibi ortalığa dökülen dizi fragmanları arasında önce pek dikkatimi çekmemişti açıkçası..Daha sonra teyzem bahsetti; “Komşularla toplanıp izliyoruz, çok güzel” dedi.Bunun üzerine oturdum, iki bölümünü de izledim.Hikaye bilindik aşk konusu üzerine kurulmuş.Birbirini seven iki genç ve bu ikilinin aşklarına engel olmaya çalışan problemli bir kız, devamında ise bir erkeğin iki kadın arasında kalması…Dedim ya aslında bilindik bir hikaye!

Oyuncuların performansına değinecek olursak; Rojda Demirer kesinlikle harika bir oyuncu.Resmen gözlerinin içi gülüyor.Dizi izlediğimi bilmesem içimden; Berk Oktay’a aşık derdim.Daha önce de “Ağa Kızı” ve “Candan Öte” dizilerindeki oyunculuk performansına şahit olmuştum.Hatta “Candan Öte” dizisinde rolü gereği kardeşini kıskanan “kötü” bir karakteri oynamıştı.Şimdi ise çok candan, çok samimi, çok aşık ve biraz da asi bir kızı oynuyor.Yani rol üzerine yapışmıyor.Kendisini alkışlıyorum.

Problemli ve ‘ben her istediğimi alırım’ edasında şımarık zengin kızını canlandıran Hande Soral’ı ise daha önce “Küçük Kadınlar” dizisinde izlemiştim.Orada, erkek gibi tuttuğunu koparan ve genç yaşta hayatın zorluklarına göğüs geren, güçlü bir kızdı.Burada daha farklı bir rolde ama inatçı bakışlarından birşey kaybetmemiş diyebiliriz.

İlker İnanoğlu ise “Arka Sokaklar” dizisindeki komiser rolüyle gayet başarılıydı.”Alev Alev”de şımarık kızın dayısını oynuyor.Hayatını ona adamış ve yalnız bir adam.Bir önceki canlandırdığı karakterle bu dizideki karakteri aslında pek de bir farklılık yok.Yani “iyi” bir karakter.Ne de olsa annesinin oğlu.Eski Türk filmlerini izleyenler bilirler; Filiz Akın’ı da yıllardır hep güzel ve iyi yürekli bir kadın karakter olarak tanımadık mı?

Asıl kızların hayranı oldukları kişiye, Berk Oktay’a gelelim…Evet, yakışıklı gerçekten. Fakat oyunculuğu tabii ki bir Kıvanç Tatlıtuğ kadar değil.Sanırım bu durum, burnunun estetik olmasından kaynaklanıyor olabilir.Ayrıca Berk Oktay’ın mimiklerini de iyi kullanamadığını düşünüyorum..

Oyunculardan sonra senaryodan da bahsetmek istiyorum.Açıkçası şimdiye kadar senaryoda bir farklılık göremedim.Hatta en son bölümde Rojda Demirer’in başı dönmeye midesi bulanmaya başladığı sahneyi izlediğimde işgillenmiştim. Sabah beraber aynı teknede uyandıklarını görünce;”İleriki bölümlerde kesin hamile kalır” demiştim.Demeye kalmadı hamilelik belirtileri hemen başladı.Hiç olmazsa belirtiler için birkaç bölüm bekleselermiş.

alev-alev-2

Bizim yerli dizilerinde sonradan olacakları kestirmek için müneccim olmaya gerek yok.Gelişen olaylar sonucu daha sonraki bölümlerde neler olabileceğini kestirmek çok kolay.Kendi adıma konuşacak olursam; sonrasını kestiremediğim gizemli olan senaryoları daha çok beğeniyorum.Geçen sezon yayınlanan “Son” dizisini bu konuda çok başarılı bulmuştum.Ama bizim toplumumuz alışılagelmişlikten pek kopamıyor sanırım.Tabii ki onlara da saygı duyuyorum.

Son olarak “Alev Alev” dizisi umarım saman alevi gibi olmaz ve  izleyici kitlesi giderek artan bir dizi haline gelmeyi başarır diyorum.

 

MELİS PİRİNÇCİOĞLU / MEDYABEY

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]