Akit TV’nin yeni parti iddiasına Abdullah Gül cephesinden açıklama geldi

Akit TV’de, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yeni parti kurmak amacıyla Ürdün’de İngiltere’nin eski başbakanlarından Tony Blair ile görüşme yaptığını iddia edilmesi  üzerine Abdullah Gül cephesinden açıklama geldi. Gül’e bağlı resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada söz konusu iddianın asılsız, yalan ve fitne odaklı olduğu belirtildi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ürdün’e bir ziyaret gerçekleştirmesinin yankıları devam ediyor. Medyaya da yansıyan haberlerde Gül, ziyaret kapsamında Kral Abdullah ve Ürdünlü yetkililerle görüştü.tivit

Akit TV’nin, Abdullah Gül’ün Ürdün’e gerçekleştirdiği ziyaretin, eski İngiltere Başbakanı Tony Blair’in de aralarında olduğu siyasetçilerle yeni parti kurulmasına ilişkin olduğunu iddia etmesi gerek Ankara’da gerekse medyada sıcak saatlerin yaşanmasına neden oldu.

Söz konusu iddiaya 11. Cumhurbaşkanlığı Ofisi Resmi Twitter hesabından yalanlama geldi. Akit TV’nin iddiasına yönelik Twitter’dan şu açıklamalar yapıldı:

Bir TV kanalında 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Gül’ün Ürdün ziyaretiyle ilgili asılsız iddialara ve yalan haberlere yer verildiği görülmüştür.
Amman Güvenlik Konferansı’nda bir konuşma yapan Sayın Gül, Ürdün’de Kral Abdullah başta olmak üzere sadece Ürdünlü yetkililerle görüşmüştür.
Asılsız, yalan ve fitne odaklı bu haberin amacının ne olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]