Sinema

Ahmet Yenilmez’in yönetmenliğini yaptığı film “Sevdam Gözlerinde Kaldı” bugün vizyona girdi

Oyuncu Ahmet Yenilmez’in ilk defa yönetmen koltuğuna oturduğu filmi “Sevdam Gözlerinde Kaldı filmi bugün vizyona girdi. Ahmet Yenilmez`in senaryosunu kaleme alıp yönetmenliğini yaptığı filmde filmde; Ahmet Yenilmez, Burak Alp Yenilmez, Hümeyra Çetin, Mehmet Ali Tuncer, Nejat Yıldız ve Hasan Kaçan rol alıyor.

Filmde Susurluk kazası ve Mahmut Esat Coşan Hoca`nın Avustralya`da geçirdiği trafik kazasının sır perdesi aralanmaya çalışılıyor. Ayrıca, filmde  merhum Muhsin Yazıcıoğlu`nun geçirdiği helikopter kazasına da atıf yapılarak Yazıcıoğlu`nun ölümü ile ilgili bilinmeyenleri bir aşk hikayesi ile anlatılıyor.

sevdam-gozlerinde-sakli

Sevdam Gözlerinde Kaldı filmi kamuoyunu yakından ilgilendiren 3 sır ölümü sorguluyor. 1980 ihtilalini mercek altına alan film Muhsin Yazıcıoğlu, Abdullah Çatlı ve Mahmud Esad Coşan’ın ölümünü sorguluyor.

Ünlü oyuncu Ahmet Yenilmez, ilk kez yönetmen koltuğuna oturdu ve 1980 askeri ihtilaline naif bir aşk hikayesi üzerinden yaklaşan “sevdam gözlerinde kaldı” filmine imza attı.

Film, 1970’li yılların sonunda üniversiteli bir gencin nasıl Şeyh Edebali dergahına sığındığına da yer veriyor. Filmde “Mahir” karakterini canlandıran Ahmet Yenilmez’e oğlu Burak Alp Yenilmez ve Hümeyra Çetin, Hasan Kaçan, Abdullah Çatlı’nın kızı Gökçen Çatlı da eşlik ediyor…

Sevdam Gözlerinde Kaldı 2 Aralık (bugün) tan itibaren izleyici ile buluştu.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı