Medya

Ahmet Taşgetiren’in yeni gazetesi belli oldu

Geçtiğimiz yıl Star gazetesinden olaylı bir şekilde ayrılan Ahmet Taşgetiren’in yeni adresi belli oldu. Taşgetiren, bundan böyle yazılarını karar gazetesinde kaleme alacak.

AHMET TAŞGETİREN KARAR’DA

2017’in Eylül ayından beri bir gazetede yazmayan Ahmet Taşgetiren’in suskunluğu nihayete eriyor. İslami camianın önemli kalemi Ahmet Taşgetiren,  Karar gazetesiyle el sıkıştı.

Karar gazetesi bugün sürmanşetten duyurduğu haberde Ahmet Taşgetiren için “Bilge Kalem” ifadesini kullandı.

Ahmet Taşgetiren’in Karar’daki yazılarının başlama tarihi için “yakında” ifadesi kullanılarak net bir zaman verilmedi.

AHME TAŞGETİREN STAR’DAN NEDEN AYRILDI?

Ahmet Taşgetiren en son Star gazetesinde, gazetenin diğer yazarları Ahmet Kekeç, Mehmet Metiner ve Hüseyin Gülerce ile girdiği polemik sonucu, son yazısının yayınlanmamasını gerekçe göstererek ayrılmış.

Taşgetiren Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Son tartışmalar içinde gazete yazı işlerinin tartışan yazarları arasında taraf olduğunu, bana yönelik saldırgan yazıları birinci sayfadan anons ederek verdiğini, Perşembe günü Mehmet Metiner ve Hüseyin Gülerce’nin yine bana yönelik haksız yazılarının birinci sayfadan anons edilerek yayınlandığını, buna karşılık benim buna cevaben yazdığım yazının yayınlanmamasına karar verildiğini öğrenmiş bulunuyorum. Bu tavrın haksız ve etik dışı olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple bundan böyle Star’da yazmamaya karar verdim” demişti.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün