Magazin

Ahmet Kural’ın mahkeme isyanı… İçini sosyal medyadan döktü

Oyuncu Ahmet Kural, adeta yaşadığı mahkeme sürecine isyan etti. Kural, yakındığı konuları Instagram hesabından yaptığı paylaşımla tek tek açıkladı. Paylaşımın her satırında isyan vardı.

Oyuncu Ahmet Kural, dün hakim karşısına çıktı ve şarkıcı Sıla ile olan davasında mahkeme, Ahmet Kural’a, 3 ayrı suçtan 16 ay 20 gün hapis cezası verdi. 3 ayrı suçtan hapis cezası alan ve cezası ertelenen Ahmet Kural ve avukatı mahkeme sonrası oldukça gergin bir görüntü vermişti.

AHMET KURAL’IN İSYANI

Ahmet Kural mahkeme önündeki açıklamasının ardından sosyal medya hesabından da bir açıklama yayınladı. Kural dikkat çeken şu açıklamayı yaparak adeta yaşadığı mahkeme sürecine isyan etti. Kural, yakındığı konuları tek tek açıkladı.

İşte o açıklama:

 

“Bugün hukukun temel ilkelerinden olan adil yargılanma ve savunma hakkı ilkeleri tamamen yok sayıldı ve tarafıma hiçbir şekilde söz verilmedi. Duruşmada hazır bulundurduğum tanıklarımın dinlenmesi taleplerimiz reddedildi. Olayın aydınlatılması ve çelişkilerin giderilmesi için ve haklılığımızı ispat edeceğimiz için toplanmasını istediğim tüm delillerimin de reddedilmesiyle hakkımda ceza kararı verildi.

Ancak hatırlatmak isterim ki burada ceza alıyor olmam suçlu bulunduğum anlamına gelmiyor. Bu dava henüz bitmedi. Hukuki olarak avukatlarım bir üst mahkemeye giderek verilen bu karara itiraz edecekler. Düşünün ki karşı tarafın çalışanı olan tanıkları dinlenmiş ancak görgü tanığı olan ve Sıla’nın o gece evden sakin bir şekilde çıkıp gittiğini gören karşı komşum duruşmada hazır edilmesine rağmen mahkemece dinlenmedi.

Avukatım Sibel Aydın’ın da mahkemede söylediği gibi eğer tek taraflı beyanlar ve sadece karşı tarafın tanıkları dinlenerek karar verilecek idiyse neden duruşma yapıldı anlamak mümkün değil. Mahkeme kararını yazıp bana tebliğ edebilirdi. Bu durumda birileri çıkıp lütfen bana anlatsın. Hakkınızda bir suç istinadı var ve kendinizi savunmanıza izin verilmiyor. Deliller yok ediliyor ama yine de adalete olan inancımı yitirmemeye, umutlu olmaya çalışıyorum. Ben bu davanın arkasındayım.

Tekrar tekrar söylüyorum kimseye şiddet uygulamadım, hakaret etmedim, kimseyi tehdit etmedim. Haklılığımı ispat etmek için sonuna kadar savaşacağım. Her vatandaş gibi hakkımı aramaya devam edeceğim. Hepimizin adil yargılanma ve savunma hakkı olduğunu hatırlatarak adaletin tecelli edeceğine inanıyorum.”

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı