Medya

Ahmet Kekeç, Basın Konseyi’ne verdi veriştirdi: “Düşün yakamdan!”

Ekrem İmamoğlu, Star yazarı Ahmet Kekeç, Akşam gazetesi yazarı Kurtuluş Tayiz ve A Haber sunucusu Erkan Tan ile ilgili Basın Konseyi'ne suç duyurusunda bulundu. Ahmet Kekeç Basın Konseyi ile ilgili zehir zemberek bir yazı kaleme aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Star yazarı Ahmet Kekeç, Akşam gazetesi yazarı Kurtuluş Tayiz ve A Haber sunucusu Erkan Tan ile ilgili Basın Konseyi’ne suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Konuyu bugünkü Star gazetesindeki köşesinde değerlendiren Ahmet Kekeç, olayla ilgili bilgi verdi.

KEKEÇ’TEN BASIN KONSEYİNE YAYLIM ATEŞİ

Basın Konseyi’ni şikayet nedeniyle kendisinden savunma istemesine kızan Kekeç, konseye ağır ifadelerle yüklendi.

“İmamoğlu bu 3 gazetecinin susturulmasını istiyor”  başlıklı yazısında “Kendi kendine gelin güvey Basın Konseyi de, bu suç duyurularını ciddiye alıp, bu üç gazetecinin ‘yargılanmasına’ karar vermiş, ‘savunma’ istiyor.” diye yazan Kekeç, konseye açtı ağzını yumdu gözünü…

Basın Konseyi’nden gelen evrakı yırtıp attığını yazan Kekeç, kuruluşun illegal olduğunu ileri sürdü.

Ahmet Kekeç, şunları yazdı:


Eskiden “meslek içi uyuşmazlıkları, yargıya intikal etmeden hallediyoruz” derlerdi, güya yargının yükünü azaltırlardı. Eğer bir konuda Basın Konseyi’ne başvuruyorsanız, yargıya gitme hakkınızdan feragat ediyordunuz.

Fetullahçılar kuruluşta hâkim olunca bu şart kaldırıldı. Hem Basın Konseyi’ne gidebiliyorsunuz, hem de yargıya başvurabiliyorsunuz. Hatta Basın Konseyi’nden aldığınız “kınama” cezası mahkemede “haklılığınızı teyidi” bile sayılıyor.

Ben bu kuruluşa üye değilim.

Daha doğrusu, böyle bir kuruluş tanımıyorum.

Bu kuruluşun verdiği kararları haksız, hukuksuz ve yanlı buluyorum.

Hatırlarsanız, Özdemir İnce, Hürriyet gazetesinde “Fransa’da mini etekli kızı diri diri yaktılar” diye bir haber yapmıştı. Haberin “yalan” olduğu ortaya çıktı. Konu Basın Konseyi’ne intikal etti.

Sonuç?

Şikâyete konu olan başka kalemlere (Engin Ardıç, Yıldırım Türker ve Ahmet Kekeç’e), sormadan, soruşturmadan bol keseden kınama cezaları kestiler… Yalan olduğu Sağır Sultan’ın bile malumu olmuş “Mini Etekli Kızı Diri Diri Yaktılar” haberinin müellifi Özdemir İnce’yi ise neredeyse ödüllendirdiler.

Hoşgörü maskeli İmamoğlu’nun başvurusu vesilesiyle, daha önce yaptığım çağrıyı tekrarlamak istiyorum:

Bana bakın muhteremler. Üyeniz değilim. Sizi tanımıyorum. Düşün paçamdan.

Bir daha adresime kâğıt gönderip “savunmamı” talep ederseniz, yargı kurumlarından rol çalan (yani kendini mahkeme yerine koyarak suç işleyen) illegal kuruluşunuz ve başkanlık görevini yürüten hanımefendi hakkında “ceza davası” açacağım, ona göre!

 

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün