Ahmet Hakan’ın “Cübbeli Ahmet” yazısı sosyal medyayı kutuplaştırdı

Ahmet Hakan’ın Hürriyet’teki köşesinde Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünü ile ilgili yazdıkları sosyal medyayı adeta ikiye böldü. Bir kısım kullanıcı Ahmet Hakan’a hak verirken bazıları ise Cübbeli Ahmet’e arka çıktı.

Ahmet Hakan’ın Cübbeli Ahmet’i muhatap alarak yazdığı yazı Cübbeli Ahmet’i sosyal medya Twitter’da en çok konuşulanlar listesi(TT)ne soktu.

AHMET HAKAN NE YAZMIŞTI?

Peki, Ahmet Hakan, sözkonusu olan Cübbeli ile ilgili ne yazmıştı:

 

“… Cüppeli Ahmet, çocukların katıldıkları 23 Nisan törenlerine kafayı takmış.
*
Demiş ki:”Çoluk çocuğu baldır bacak çıplak vaziyette stadyumlarda dolaştırarak, bütün erkekleri onlara baktırarak, kimin oğlu, kimin kızı belli değil, sarmaş dolaş dans yaptırarak yetiştirdiniz.”
*
Ancak hastalıklı bir insanın zihninde “çoluk çocuk” sözü ile “baldır bacak çıplak” sözü, aynı anda belirebilir.
Cüppeli Ahmet işte bu açıdan hastalıklı bir zihne sahiptir.
*
Ancak hastalıklı bir insan 10 küçük erkek çocuğuna tecavüz edilen ortamı görmezden gelip 23 Nisan şenliklerine dil uzatabilir.
Cüppeli Ahmet bu açıdan da hastalıklı bir zihne sahiptir.
*
“Cinsel uzuvlar için okunması gereken ayetler” diye kitap yazan bu hasta adam için, “Hastalıklı bir beyin için okunması gereken ayetler” diye bir kitap yazmayı düşünüyorum.Belki şifa bulur.

************************************

CÜBBELİ AHMET NE DEMİŞTİ?

Cübbeli Ahmet, yaptığı bir konuşmada “Biz size diyoruz ki; siz bu milleti uyuttunuz, uyuşturdunuz. Senelerdir balelerle, danslarla, çoluk çocuğun baldır bacak çıplak vaziyette stadyumlarda dolaştırarak, bütün erkekleri onlara baktırarak, kimin oğlu, kimin kızı belli değil, sarmaş dolaş dans yaptırarak yetiştirdiniz. Bu, 150 senenin rezaletidir.” şeklinde konuşmuş Ahmet Hakan da Cübbeli’nin bu sözleri üzerine bir yazı kaleme almıştı.

Ahmet Hakan’ın Cübbeli Ahmet’e yönelik yazısına sosyal medya ilgisiz kalmadı. “Cübbeli Ahmet” adı kısa zamanda TT listesine girdi.

Paylaşımlarda iki taraf da birbirlerine sert ifadelerde bulundular. Sosyal medya Cübbeli konusunda adeta kutuplaştı.

Şimdi, Cübbeli Ahmet’in Ahmet Hakan’a nasıl bir cevap vereceği merek ediliyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]