ManşetMedya

Ahmet Hakan’a göre seri katil Atalay Filiz’in ilgi çekmesinin nedeni…

Hürriyet gazetesinin yazarı Ahmet Hakan’ın bugünkü yazısının gündeme taşıdığı konuların başında seri katil Atalay Filiz vardı. Hakan, “Seri katil Atalay neden ilgimizi çekti?” başlıklı yazısında bu ilginç sorunun cevabını aradı. İşte, Ahmet Hakan’ın vardığı sonuç…

Seri katil Atalay Filiz’in işlediği cinayetlerin üzerine söz söylemeyen kişi neredeyse kalmadı. TV ve gazeteler seri katil Atalay’ın haberlerinden geçilmiyor. ATV’de yayınlanan polisiye konularına duyarlı Tatlı Sert’in kaptanı Müge Anlı’da şu sıralar tam iş üzerindeki yayınlarıyla dikkat çekiyor.

Medyanın ilgisiz kalamadığı olay Hürriyet gazetesinin çok okunan yazarı Ahmet Hakan’ın da gündemindeydi.

Ahmet Hakan, son günlerde adından sıkça söz ettiren seri katile toplumca kenetlenmemizin nedenlerini irdelediği ilginç yazısında farklı bir sonuca ulaştı.

Yazara göre seri katile ilgili olmamzın sebepleri arasında toplum olarak tembel olmamızın,  yeterli planlı davranamamamızın etkisi var. Hakan’a göre yeterince organize değiliz, spontaneyiz yani anlık tepkiler vermek bizi daha çok karakterize ediyor.

Bizdeki katillerin genelde bir anda şeytana uyan kişiler arasından çıktığını işaret eden Hakan, adam ölüdürürken tıpkı filmlerde olduğu gibi uzun boylu uğraşlara girilmediğini ifade ettiği yazısının finalinde bizim toplumumuzda “Seven” filminde olduğu gibi “ordinaryüs filozof” çıkmadığını yazdı.

Ahmet Hakan, yazısının finalinde “Eğitimi dört dörtlük, iyi bir aileden gelen, lisan bilen, yurtdışı görmüş bu Atalay denilen elemanın azıcık planlı gibi görünen cinayetlerine merak sarmamızın temel nedeni galiba bu.” sonucuna vardı.

MEDYABEY

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı