Ahmet Hakan’a bir ayar da Acun Ilıcalı’dan

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan ile Acun Ilıcalı arasındaki ‘FETÖ’ tartışması devam ediyor.Darbe girişiminin ardından FETÖ’ye yönelik başlatılan operasyon kapsamında Yetenek Sizsiniz yarışmacısının da gözaltına alınmasıyla ilgili olarak Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, “FETÖ’cü kaynayan Acun’un yarışmalarına neden el atan yok?” diye sormuştu. Bunu üzerine Acun Ilıcalı’dan jurnalciliğe soyunan Ahmet Hakan’a sert cevap gecikmedi.

Acun Ilıcalı: “Söz konusu fitneci düne kadar FETÖ iftiralarının peşinden giderek, yazılarıyla bu karanlık örgütün her türlü iftirasını sahiplenirdi. Şimdi de, darbe girişimiyle uykusundan uyanarak, kirli geçmişini unutturmak için ‘en iyi savunma hücumdur’u oynuyor” diye cevap verdi.

Darbe girişiminin ardından FETÖ’ye yönelik başlatılan operasyonlarda Erciyes Üniversitesi öğretim üyesi, görevlisi ve personelinden 100 kişiye operasyon düzenlenmiş, gözaltına alınanlar arasında ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışması finalisti Hakan Akdoğan da yer almıştı.

Söz konusu operasyonun ardından Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Darbe başarılı olsaydı Cumhurbaşkanı kim olacaktı?” başlığıyla yayımlanan (19 Ağustos 2016) tarihli yazısında “Acun’un yarışmalarına katılan yarışmacılardan biri daha FETÖ’cülükten içeri düşmüş. FETÖ yüzünden kurumlar kapatılırken, sınavlar yenilenirken, kayyumlar atanırken FETÖ’cü kaynayan Acun’un yarışmalarına neden el atan yok?” ifadesini kullanmıştı.

Acun Ilıcalı ise Ahmet Hakan’a yönelik kaleme aldığı yazıda Hakan’ı “fitnecilik” ile suçladı. “Darbe girişimiyle uykusundan uyanarak, kirli geçmişini unutturmak için ‘en iyi savunma hücumdur’u oynuyor. Bu karanlık müfteri fitnecinin farkında olmadığı birşey var. Milletimiz bizi de, fitneci iftiracıları da zaten tanıyor ve biliyor. Dolayısıyla o çirkin ‘çamur at izi kalsın’ taktiğini tutturması mümkün değil” dedi.

“AKLIEVVEL VE FİTNECİLERE CEVABIM”

Ilıcalı’nın sosyal medya hesabından Ahmet Hakan’a yönelik  sert cevabı şöyle:

Acun Ilıcalı Acun Medya olarak bizim vatan haini Fetö konusundaki duruşumuz bellidir.

Hayatımın hiçbir döneminde söz konusu terör örgütünün lideriyle bir araya gelmedim, faaliyetlerine en küçük bir yardımda bulunmadım. Geçmişte ve bugün bu terör örgütüyle mücadeleyi yapan devlet büyüklerimize, söz konusu fitnecinin de aralarında bulunduğu güruhun saldırı ve hakaretlerine rağmen, verdiğimiz destek kamuoyunun malumu. Bu açık gerçekler ortadayken, mevcut konjonktürden yararlanmak umuduyla, gerçek karakterlerini ortaya çıkararak iftira ve fitne peşinde koşan aklıevveller, içinden geçtiğimiz zor dönemlerin bir klasiğidir. Bu fitnecilerden bir köşe yazarı . 11 sene içinde yarışmış 6000 (altıbin) yarışmacıdan ikisi Fetö zanlısı çıktı diye bizim yarışmaları töhmet altında bırakmanın peşine düşmüş. İşin komik tarafı söz konusu fitneci düne kadar Fetö iftiralarının peşinden giderek, yazılarıyla bu karanlık örgütün her türlü iftirasını sahiplenirdi. Şimdi de, darbe girişimiyle uykusundan uyanarak, kirli geçmişini unutturmak için ‘en iyi savunma hücumdur’u oynuyor. Bu karanlık müfteri fitnecinin farkında olmadığı birşey var. Milletimiz bizi de, fitneci iftiracıları da zaten tanıyor ve biliyor. Dolayısıyla o çirkin ‘çamur at izi kalsın’ taktiğini tutturması mümkün değil. Ama o dahiyane (!) araştırma önerisi, darbe gecesine kadar Fetö projelerine her türlü desteği veren aklıevvel, fitneci köşe yazarlarını da kapsarsa kendisine kefil bulmakta zorlanabilir.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]