Televizyon

Ahmet Çakar’a Bafralılardan ‘Racon’ tepkisi

Futbol yorumcusu Ahmet Çakar’ın Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programında kullandığı “Bafralı Racon keser. Bafralı bir arkadaşım var. O da böyle racon kesiyordu. Sonra ona Bafralı raconu kestik.” şeklindeki ifadesi tepkiye neden oldu. Bafra Dernekler Federasyonu(BADEF) vekil avukat Afşin Hatipoğlu imzasıyla yapılan açıklamada Ahmet Çakar’ın canlı yayında kullandığı ifadeler eleştirildi.

AHMET ÇAKAR’IN ‘RACON’ AÇIKLAMASI BAFRALILARI KIZDIRDI

İşte, BADEF’den konuyla ilgili gelen o yazılı açıklama:


“ Binlerce yıllık tarihi ile Karadeniz’in eşsiz kültürünü temsil eden Bafra’nın bir futbol programında hak etmediği şekilde isminin geçmesi Bafralı olmak ile Övünç duyan yüzbinlerce hemşerimize derin bir üzüntüye sebep olmuştur .Hitit medeniyetinden, Bizans İmparatorluğu’na ,Selçuklu Devletinden, Osmanlı imparatorluğuna ve büyük bir onurla Türkiye Cumhuriyeti’ne ulaşmayı başaran Bafra kültürü Ahmet Çakar’ın futbol yorumuna feda edilmeyecek kadar büyük bir uygarlığın mirasını taşımaktadır. Bafralı racon insanı değil, gölün insanıdır. Bunun en güzel işaretini de Bafralı Neyzen Tevfik vermiştir.
‘Muhabbet herkesin aklını çelmek
Gönül viranesi kolay düzelmez
Alemden çekinme bir zarar gelmez
Sen kendi kendine hıyanet etme’

Şehrimizde ve hemşerilerimizde infiale yol açan bu talihsiz beyanın yine aynı programda hemşerilerimizden özür dilenerek telafi edilmesini bekliyoruz. Yaptığımız bu uyarının nezdinde karşılık bulmaması halinde her türlü hukuki yola başvuracağımızı yasal haklarımız saklı kalmak üzere ihtar ederiz.”

Bafra Dernekler Federasyonu “BADEF”
Adına Vekil
Av.Afşin Hatipoğlu

45502898_338465263625601_5198800188000436224_n.jpg

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün