Ağaoğlu, “İstediğimi 5 dakikada satın alırım.”

5 dakikada 30 milyon dolar’a Marmaris’teki Çiftlik Adası’nı satın aldığını söyleyen ünlü iş adamı söyledikleriyle olay oldu.

Ünlü işadamı Ali Ağaoğlu, katıldığı radyo programında bilinmeyenlerini anlattı. Alem FM’in sevilen programcısı Adem Metan’ın bu haftaki konuğu inşaat sektörünün önde gelen firmalarından Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Türk işadamı Ali Ağaoğlu idi. 5 dakikada 30 milyon dolar’a Marmaris’teki Çiftlik Adası’nı satın aldığını belirten ünlü iş adamının yaptığı açıklamalar herkesin ilgi odağı oldu.

BEĞENDİĞİMİ 5 DAKİKADA ALIRIM

Kendisine yöneltilen sorulara cesur cevaplar veren ünlü iş adamı, 30 milyon dolara Marmaris’teki Çiftlik Adası’nı satın aldığı konusuna değinerek “Beğendiğimi 5 dakikada alırım. Orayı ailem için satın aldım. İçinde taş evler var” şeklinde konuştu.

ŞOFÖR TUTACAK PARAM YOK

Adem Metan’ın sorularını ciddiyetle cevaplayan Ağaoğlu, arabaları ile ilgili soruya , “Lise çağından bu yana araba merakım var. Arabamı kendim kullanıyorum. Şoför tutacak param yok” diyerek espri yaptı. Açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Çok hobim yok. Kendime ve arabalarıma para harcarım. Kimseye sormam, beğendiğim arabayı alırım. Kıyafetlere para harcarım.”

Ali Ağaoğlu kimdir?

Trabzon Of’ta 1954’te dünyaya gelen Ali İbrahim Ağaoğlu, lise eğitimi sırasında ticarete başlaması sebebiyle okulu bıraktı. 1975 yılına kadar ailesinin desteğiyle bir yandan okuyup, bir yandan da inşaatlarda müteahhitliği temelden öğrenen Ağaoğlu, babasının geçirdiği rahatsızlıktan sonra iş yükünü omuzlarına aldı ve eğitim hayatını noktaladı.

1977’de babasıyla ticari olarak yollarını ayıran Ali Ağaoğlu, Ağaoğlu Şirketler Grubunu kurdu. İnşaat, turizm ve hizmet sektörlerinde büyük iştirakleri olan Ağaoğlu, 1981 yılından itibaren toplu konut siteleri inşa etmeye başladı. İlk çalışmalarından ardından 1990’lı yılların sonlarında hayata geçirdiği bir konsept olan “My” ile büyük bir inşaat firmasına sahip olan Ali Ağaoğlu; My World, My Office gibi projelerle özellikle Ataşehir, Ayazma ve Çekmeköy bölgelerinde büyük projelere imza attı.

Ali Ağaoğlu 2000’li yıllarda ise inşaat sektörünün en popüler ismi oldu. Şu ana kadar dört kez nikah masasına oturan Ağaoğlu renkli özel hayatıyla da ilgi çeken iş adamlarından biri.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]