GündemMagazin

Adnan Oktar’ın kediciği Ceylan Özgül’le ilgili flaş gelişme

Adnan Oktar’ın kediciklerinden biri olarak öne çıkan Ceylan Özgül hakkında mahkemeden karar çıktı.Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Adnan Oktar’e ve grubuna yönelik başlatılan soruşturmada hakkında gözaltı kararı bulunan firari Tarkan Yavaş’ın, kendisine iftira attığını iddia ederek suç duyurusunda bulunduğu Ceylan Özgül hakkında takipsizlik kararı verdiği haber veriliyor.

CEYLAN ÖZGÜL HAKKINDA TAKİPSİZLİK KARARI ÇIKTI

Firari olan şüpheli Tarkan Yavaş’ın, gruptan ayrılan Ceylan Özgül hakkında iftira suçunu işlediği iddiasıyla yaptığı suç duyurusunun takipsizlikle sonuçlandığı belirtiliyor.

Savcılık tarafından verilen takipsizlik kararında, Adnan Oktar grubundan 2017 yılında ayrılan Ceylan Özgül’ün Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak şüpheliler Adnan Oktar, Kartal İş, Tarkan Yavaş, Ayşegül Babuna’nın da aralarında bulunduğu 33 kişi hakkında ‘alıkoyma’, ‘tehdit’, ‘hakaret’ gibi suçlardan şikayetçi olduğu kaydedildi.

İFTİRADAN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMUŞTU

Söz konusu kararda, Adnan Oktar ve grubuna yönelik sürdürülen soruşturma çerçevesinde hakkında gözaltı kararı verilen firari Tarkan Yavaş’ın da bunun üzerine nisan ayında Ceylan Özgül’le ilgili suç duyurusunda bulunduğu belirtildi.

Ceylan Özgül hakkında ‘iftira’ suçundan başlatılan soruşturma kapsamında 31 Temmuz’da şüpheli sıfatıyla alınan savunmasına da yer verilen takipsizlik kararında, Özgül’ün Adnan Oktar grubuna yönelik yaptığı şikayet sonrasında Tarkan Yavaş’ın da kendisi hakkında iftira suçundan şikayetçi olduğu ancak bu suçlamayı kabul etmediğini söylediği aktarıldı.

Takipsizlik kararında, müşteki Tarkan Yavaş’ın avukatının, Ceylan Özgül’ün şikayete konu iddialarının ‘iftira’ suçunu oluşturduğuna dair bir profesörden görüş alarak, 20 sayfalık bilimsel mütalaa sunduğuna vurgu yapıldı.

Ceylan Özgül’ün üzerine atılı iftira suçunun unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle yapılacak bir işlem bulunmadığı ifade edilen takipsizlik kararında, bu nedenle kovuşturmaya yer olmadığına karar verildiği belirtildi.

Takipsizlik kararında, Ceylan Özgül’ün yaptığı şikayete ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Adnan Oktar’ın da aralarında bulunduğu 33 şüpheli hakkında başlatılan soruşturma dosyasının ise yetkisizlik kararı verilerek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildiği bilgisi yer aldı.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün