Acun Ilıcalı’nın güvendiği Ütopya internetten 24 saat yayınlanacak

Acun Ilıcalı’nın güvendiği yeni yarışması Ütopya internet üzerinden canlı yayınla başladı. Bu sayede yarışmacıların 24 saat internet üzerinden izleyebilmek mümkün olacak.

Yarışmacılar(Ütopyalılar) ilk olarak ısınma sorununu çözmek için sobayı kurmayı düşündüler ve uzun bir uğraş sonucu sobayı kurdular. Gece ise kuyudaki sudan yararlanmak için tulumbanın mekanizmasını kuran bazı Ütopya sakinleri kuyudan su çekmeyi başardılar. Sabahın ilk saatlerinde, erkenden uyanan birkaç Ütopyalı ahıra giderek inek sağdı, ahırın temizliğini sağladı ve ardından soba için odun topladı. Bütün Yarışmacıların uyanmasıyla birlikte kahvaltı için bir şeyler hazırlayıp yiyen Ütopyalılar, alacakları kararları konuşmak için bir araya geldiler. İneklerle ne yapacakları konusunda kararsızlığa düşen yarışmacılar arasında gergin bir ortam oluştu.

TV8’in yeni sezonunda ekrana gelecek olan yarışma programında 15 yarışmacı kendi dünyalarını oluşturacak.

Ütopya’nın yayınına ise sadece 2 gün kaldı. Çarşamba günü TV8 ekranlarında tüm sorular yanıt bulacak.

Acun Ilıcalı, Hollanda’da yayınlanan Ütopya formatını satın almış Türkiye’de ilk kez bu tarz bir yarışmayı izleyiciyle buluşturmayı amaçlamıştı. Yarışmanın özellikle sosyal medyada gündem olması bekleniyor.

Zor geçecek 10 ay!

15 yarışmacının 100’ü aşkın kameranın bulunduğu ıssız bir arazide 10 ay boyunca yaşamlarını sürdüreceği Ütopya’da her yarışmacı kendisine verilen imkanlarla kendi yaşam alanlarını oluşturacak. Ütopya’da yarışmacılara 2 inek 25 koyun ve kişisel araç gereçler verilecek.

Kameramanların dahi yer almayacağı arazide yarışmacılar 10 ay boyunca hayatlarını sürdürecekler. TV8’de yayınlanacak olan Ütopya’yı internet üzerinden 7 gün 24 saat izlemek de mümkün olacak. Ütopya’da yarışmacıların dış dünya ile tek bağlantılarını telefon ile sağlayacak.

Her ay bir yarışmacının eleneceği Ütopya’ya yarışma devam ederken yeni yarışmacılar katılabilecek.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]