ABD’de Super Bowl’u kazanan takımının oyuncularından Trump’ı çıldırtacak hamle

ABD Başkanı Donald Trump’ı kızdıracak gelişme…ABD’de Super Bowl’u Philadephia Eagles takımı kazandı. Şampiyon takım Whashington’da Beyaz Saray’a davet edildi. Ama Super Bowl’u kazanan Philadelphia Eagles oyuncularından üçü Beyaz Saray’a gitmeyeceklerini duyurması ABD kamuoyunda gündem oldu.

‏SMITH: TRUMP’IN İYİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM

Philadelphia Eagles oyuncularından Beyaz Saray’a gitmeyeceğini açıklayan oyunculardan birisi olan Torrey Smith “Başkanlık makamına saygım sonsuz ama Trump’ın iyi biri olmadığını düşünüyorum, kadınlara ve azınlıklara karşı tavrını beğenmiyorum, bu yüzden davete gitmiyorum” diye yazdı.

Oyunculardan Malcolm Jenkins takımın zaferinin ardından CNN’e “kişisel olarak davete katılmayı düşünmüyorum. Sene boyunca mesajım açıktı. Ben adalet sisteminde değişimler görmek istiyorum. Düşük gelirli kesimde ekonomi ve eğitim alanında ilerleme için bastırmalıyız.” açıklamasını yaptı.

TRUMP’I SEVMEYENLER SAKLAMIYOR 

Chris Long ise Super Bowl öncesi  şampiyon oldukları takdirde, Trump’ın davetine katılmayacağını açıklamıştı.

Üçlünün arkasından diğer takım arkadaşlarının gelip gelmeyeceği belirsiz. Amerikan Futbol Ligi’nde, ırkçılığa karşı sporcu eylemleri, iki sene önce Kaepernick ırklar arası eşitsizliği protesto etmek için ulusal marş sırasında ayağa kalkmayı reddetmesiyle başlamış, ABD Başkanı Trump buna küfürle cevap vermişti. Trump’ın bu hareketi spor dünyasının tepkisini çekmiş ve ABD Başkanı geri adım atmıştı.

NFL, oyuncularının %65 siyahi olmasına karşın, sosyal ve politik duruşlar almalarıyla ilgili rahat değildi. Ancak tüm bir NFL takımının Beyaz Saray ziyaretini es geçmesinin Trump’ın ırkçı söylemleri karşısında sağlam bir duruş olacağı kesin.

Tavırları ve açıklamalarıyla hem ülkesinde hem de dünyada antipatik bir figür haline dönüşen Donald Trump’ın bu tavır karşısında nasıl bir tepki vereceği merakla bekleniyor.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]