ManşetYaşam

ABD’de öğrencisiyle ilişkiye giren Türk öğretmene rekor ceza

Mahkeme, ABD’de öğrencisiyle birlikte olan Türk öğretmen Erin Sayar’a 750.000 dolar gibi rekor ceza kesti. Bilindiği gibi 2012 yılında Erin Sayar ve 16 yaşındaki öğrencisi Kevin Eng arasındaki cinsel ilişki tüm dünya kamuoyunda gündem olmuştu. Evli ve bir çocuk annesi olan Erin Sayar’ın birçok kez, öğrencisi Eng ile ilişkiye girdiği ortaya çıkmıştı.

SKANDALI ÖĞRENCİNİN KIZ ARKADAŞI DEŞİFRE ETTİ
ABD’de yaşanan bu seks skandalını, Eng’in kıskanç kız arkadaşının ortaya çıkarması dikkatlerden kaçmamıştı. Genç kız, Eng ve öğretmeni arasındaki Facebook yazışmalarını ifşa edince yaşanan skandal da aleniyet kazanmış oldu. Soruşturma o dönemde derinleşince Eng, genç öğretmenin kasığındaki denizkızı dövmesini tasvir etmiş ve cinsel ilişkiye girdiğini kabul etmişti. Bu sırada Sayar’ın kocası da boşanma davası açmıştı.

Eng’in annesinin okula açtığı 10 milyon dolarlık dava düşmüştü. Bunun üzerine Eng’in ailesi davayı genişletmiş ve Sayar’a dava açılmıştı. Ancak Sayar son 5 yılda gerçekleşen duruşmaların hiçbirine katılmaması davayı gören hakimi kızdırdı.

ABD medyası hakimin Erin Sayar’a duruşmalara katılmaması nedeniyle 750 bin dolar ceza kestiğini yazdı.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı