ABD kaynaklı siber saldırı hangi siteleri vurdu?

ABD’de yaşanan siber saldırı nedeniyle Twitter, Spotify, Netflix gibi birçok büyük site dünya genelinde sorun yaşıyor. Whatsapp uygulamasında yazılı mesajlar iletilebiliyor ancak resim ve video gönderiminde sorun yaşandığı haber veriliyor. Twitter, Reddit gibi siteler için bugün 14.00-17.00 saatlerinde ve saat 20.00 dolayında kesintiler gözlemlendi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, siber saldırılar konusunda tüm operatörleri, kamu kuruluşlarını, Siber Olaylara Müdahale Ekiplerini (SOME) ve vatandaşları siber saldırılara karşı duyarlı olmaları hususunda uyardı.

Siber saldırılardan ;Twitter, SoundCloud, Spotify, Netflix, Reddit, Disqus, PayPal, Basecamp, Business Insider, CNN, Esty, Github, Guardian.co.uk, Imgur, HBO Now, Pinterest, Recode, The Verge ve Wired gibi servislerin de etkilendiği tespit edildi.

Halihazırda söz konusu global servis sağlayıcıların ilgili hizmetlerinden yararlanılabilmekle birlikte ABD menşeli olası yavaşlamaların tekrar yaşanmasının ihtimal dahilinde olduğu bildiriliyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]