ABD Başkanı Trump CNN ile güreşti

ABD Başkanı Trump garipliklerine devam ediyor. Çoğıu kez medya eleştirileri ile gündeme gelen Başkan Trump bu kez işi şova döktü. Amerikan güreşlerinden alınmış bir sahnede yüzünde CNN logosu bulunan birini döven Trump’ın videosu twitterda yayınlandı. Bizzat Trump tarafından yayınlanan video büyük eleştirelere maruz kalsa da Trump kendini savunmada gecikmedi “Ben modern başkanım”. İşte bahsi geçen video ve videoya yöneltilen eleştirilerden bazıları…

ABD Başkanı Trump,CNN logosu yüzüne montajlanmış kişiyi döverken çekilen videoyu “Sahtekâr CNN” başlığıyla #FraudNewsCNN” “#FNN” hashtagleri ile twitter hesabından paylaştı. Videoda görüldüğü gibi CNN’i dövdüğünü ima eden Başkan Trump medyaya karşı şiddeti körüklediği iddiasıyla eleştiriliyor.

Birönceki tweetinde de CNN haber kanalının isminin değişmesi gerektiğini belirten Başkan Trump,
“Sahte& Hileli haber medyası, Cumhuriyetçileri ve diğerlerini sosyal medya kullanmamam konusunda ikna etmeye çalışıyor ancak unutmayın ki ben 2016 seçimlerini röportajlarla, konuşmalarla ve sosyal medya ile kazandım. #SahteHaber’i yenmek zorundaydım ve öyle de yaptım.” notunu da videosuna eklemeyi ihmal etmedi.

Trump: “Modern Başkan’ım”

Dünyada büyük ses getiren ilgili videoda Trump; geçmişte seyirci olarak gittiği Amerikan güreşi gösterisindeki bu halleri, başkanlık yarışları sırasında da çok tartışılmıştı. Trump şimdi de aynı görüntülere CNN logosu ekleyerek videoyu bir kez daha paylaşmayı yeğledi.

Videonun orijinali, Trump’ın 2007 yılında katıldığı bir Amerikan güreşi etkinliğine ait. Başkan’ın bugün paylaştığı videoda, Trump’ın rakibinin kafasında CNN logosu olduğu görülüyor. Videoda takım elbiseli Trump, rakibini yere deviriyor ve yerde defalarca yumrukladıktan sonra zafer edasıyla olay yerinden uzaklaşıyor.

“Benim sosyal medyayı kullanışım alışıldık Başkan tipine uygun değil… Modern zaman Başkan tipine uygun.” dedi.

Trump’ın bu videolu paylaşımı ile ilgili olarak Beyaz Saray ulusal güvenlik danışmanı Tom Bossert ABC kanalına yaptığı açıklamada, “Hiç kimse bunu bir tehdit olarak algılamaz, umarım öyle olmaz.” açıklamasını yaptı.

CNN kanalından sert açıklama

Videonun ardından bir açıklama yayınlayan CNN kanalı; Başkan’ın, bu paylaşımıyla gazetecilere karşı şiddet kullanılmasını teşvik ettiğini belirtti.

CNN kanalı ise yaptığı yazılı açıklamada, “ABD başkanının gazetecilere karşı şiddeti teşvik ettiği üzücü bir gün.Yurtdışı ziyaretine ve Vladimir Putin’le ilk görüşmesine hazırlanmak, Kuzey Kore sorunuyla uğraşmak ve sağlık sistemi yasası üzerinden çalışmak yerine, makamının taşıdığı itibarın çok çok altında çocukca bir davranış içerisine giriyor. BİZ işimizi yapmaya devam edeceğiz. O da kendi işini yapmaya başlamalı” dedi.

New Yok Post gazetesinden 3 kelimelik tepki: “Stop. Just stop”

New York Post” gazetesi de Twitter’da kimi zaman hakarete varan açıklamalar yapan Trump’ın bu sosyal medya alışkanlığıyla ilgili üç kelimelik bir editör yazısı yayınlarak tepkisini dile getird. “Trump’ın tweetleri hakkında” başlığıyla yayınlanan editör yazısında, yalnızca “Dur. Sadece dur” (Stop. Just stop) kelimeleri yer aldı.

Trump hafta içinde de,MSNBC televizyonundaki “Morning Joe” adlı sabah haberleri programıyla ilgili olarak Twitter’a “Reytingleri kötü olan Morning Joe’da benimle ilgili kötü şeyler konuştuklarını duydum (daha fazla izlemeyin) peki yılbaşı gecesi yakınlarında düşük zekalı deli Mika ile üşütük Joe Mar-a-Lago’da art arda 3 gece benimle görüşmek için ne diye ısrar ettiler, ben de hayır dedim. Yeni yaptırdığı yüz gerdirme ameliyatı sebebiyle Mika’nın hala yüzünde kanlar vardı” diye yazmıştı.

Bu tweetler bir anda tüm televizyon kanalları ve internet sitelerinde en çok konuşulan konu haline gelmiş, hem Demokrat hem de Cumhuriyetçiler’den tepki görmüştü.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]