ABD Açık’ta tenisçimiz Çağla Büyükakçay’dan iyi haber

Tenisteki gururumuz Çağla Büyükakçay yine önemli başarıya imza attı….Büyükakçay, sezonun son Grand Slam turnuvası olan ABD Açık’ın ilk turunda  Amerikalı rakibi Irina Falconi’yi 6-2 ve 6-1’lik setlerle mağlup etti.  Çağla Büyükakçay bu sonuçla  ikinci tura yükseldi. Genç tenisçimiz, ABD Açık’ta ikinci tura yükselen ilk Türk tenisçi oldu.

Büyükakçay, 2016’daki başarılarına bir yenisini daha ekledi. Kariyerinde ilk kez yer aldığı ABD Açık ana tablosundaki ilk tur maçında Birleşik Amerikalı rakibi Irina Falconi’yi 6-2 ve 6-1’lik setlerle geçenÇağla, ikinci tura sadece 59 dakikada ulaştı.

Dünya sıralamasında 75. sırada bulunan rakibi karşısında maça hızlı başlayan Çağla Büyükakçay, maçta servis kıran ilk taraf oldu. Ancak kendi servisine tutunamayan 26 yaşındaki Büyükakçay, ilk sette durumun 2-2’ye gelmesine engel olamadı. Sonrasında maçtaki hakimiyetini artıran ve rakibini hatalara zorlayan Büyükakçay, kalan 4 oyunu da kazanarak ilk seti 6-2 kazandı.

İkinci setin henüz ilk oyununda rakibinin servisini kırarak avantaj sağlayan Çağla, kendi servis oyununda 0-30 geriye düşmesine rağmen servislerini toparlayarak ikinci sette durumu 2-0’a getirmesini bildi. Bu oyunun ardından rakibin servisini bir daha kıran ve kendi servis oyununa tutunan Çağla, ikinci sette 4-0 öne geçerek büyük bir avantaj yakaladı. Bu avantajını iyi kullanan tenisçimiz, ikinci seti sadece bir oyun kaybederek 6-1 kazandı ve adını ikinci tura yazdırdı.

Roland Garros’un ardından ABD Açık’ta da ikinci tura yükselerek kariyerinde ikinci kez bir Grand Slam turnuvasında bu başarıyı gösteren Çağla Büyükakçay’ın rakibi Petra Kvitova-Jelena Ostapenko (şu anda oynanıyor) maçının galibi olacak.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]