“Abakan” halk kahramanı olmak için yapımcıların ilgisini bekliyor

Abakan, Halk kahramanı olmak için yapımcıların ilgisini bekliyor…Projenin sahibi sinema yazarı ve yönetmeni Kurt Ram, iki yıldır üzerine çalıştığı Abakan projesi için yapımcıları beklemekten sıkıldığı için tanıtım filmi çekmeye karar verdi.

“Bu kararı almamın ana nedeni yapımcıların projeye olan inançsızlığı oldu. Bende şöyle düşündüm, mademki projenin Türkiye’de yapılamayacağını düşünüyorlar, o halde bir tanıtım filmi çekip onlara bunu yapabileceğimi göstereyim. Ortalama beş dakika olacak tanıtım filmi, profesyonel sinema ekibi ve ekipmanlarıyla çekilecek.Ardından Vimeo ve Youtube gibi sosyal sitelerde sunum yapılacak. Bu sayede insanların projeye nasıl tepki verdiklerini, böyle bir film izlemek isteyip istemediklerini test etmiş olacağız. Dolayısıyla proje başarılı bulunursa, insanlardan filme olumlu tepkiler alırsak, uzun metraj filmin de önü açılmış olacak.”

kurt-ram-2Şeklinde konuşan Ram, üzerine çalıştığı Abakan adlı kahramanın  Superman gibi özel yetenekleri olan bir karakter olmadığını hatırlatıyor. Abakan’ın  daha çok Batman gibi kendini eğitmiş, üstün dövüş kabiliyeti olan bir karakter olduğunu söyleyen Kurt Ram, “Projede  en büyük amaç yerli bir halk kahramanı yaratmak. Yeşilçam döneminde, Kara Murat, Battalgazi, Köroğlu gibi kahraman filmleri sinemalarda oynadığında, izleyen halk salonda heyecandan yerinde duramıyordu, filmler kitleler tarafından izleniyordu, kaldı ki hala sevilerek izleniyorlar. Bugünün en büyük eksikliklerinden biri kahraman filmlerinin yapılmamasıdır. Kahramanlar halka cesaret ve umut verir. Ötesinde gençlerin Ironman, Batman, Spiderman gibi sevilen ithal kahramanlara alternatif olarak, kendi kültüründen doğran kahramanlara ihtiyaçları olduğu inancındayım. ” diyor.

Kurt Ram, kahraman filmlerinin özellikle Amerikan sinema sektörünü ayakta tutan en önemli türlerden biri olduğuna dikkat çekiyor. Ram’a göre bu proje yalnızca maddi getiri olarak değil aynı zamanda kültürel anlamda da ülkenin tanıtımını layıkıyla yapmaya olanak sağlayacak.

abakan-1

Hayalini kurmuş olduğu bu projeyi gerçekleştirmek için desteğe ihtiyaç duyduğunu söyleyen Ram, “İnanıyorum ki Abakan başarıya ulaşırsa, beraberinde birçok yapımcıya ilham verecek ve birçok yerli kahraman sinemalarda boy göstermeye başlayacak.” diyor.

Kurt Ram, MSM Sinema ve TV mezunu. Çokça kısa film, deneysel film ve video klip çalışması var.  2008’de Bir Zamanlar Kumbağ’da adlı orta metraj filminde ve 2013 yılında  Türk Dövüş Sanatı Sayokan’ın belgesel çalışmasının yönetmenliğini yaptı.

MEDYABEY

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]