Aamir Khan Türk hayranlarını hangi müjdesiyle mutlu etti?

Dünyaca ünlü Hintli Müslüman oyuncu Aamir Khan’dan Türk hayranlarına müjdeli haber… Geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü oyuncu Aamir Khan, Sabah gazetesine önemli açıklamalarda bulundu. Bollywood’un adını dünya sinemasına altın harflerle yazdıran oyuncu, yönetmen ve senaristi Aamir Khan Türkiye’de film çekebileceğini söyledi.

AAMİR KHAN: TÜRKİYE’DE FİLM ÇEKEBİLİRİM

3 İdiots, PK, Taare Zameen Par, Ghajini gibi filmleriyle dünya sinema tarihinde önemli bir yere sahip olan Aamir Khan, Türkiye’nin çok güzel bir ülke olduğunu ve Türkiye’de bir film çekebileceğini söyledi. Khan, “İstanbul pek çok rengi içinde barındırıyor, enerji dolu. Eğer yaratıcı bir şeyler üretmemizi sağlayacak senaryomuz olursa burada bir film çekmeyi çok isterim” dedi. Korku filmleri dışındaki tüm senaryoların buraya uyarlanabileceğini anlatan Khan, “Türkçe bilmiyorum. Senaryoyu Türkçe öğrenmeye çalışan bir karakter olarak geliştirebiliriz” dedi.

Türkiye’deki hayran kitlesinin kendisini şaşırttığını anlatan Aamir Khan, ilginç ve renkli açıklamalarına şöyle devam etti:

Hint sinemasını dünya sinemasından ayıran iki temel farkın bulunduğunu aktaran Khan;

“Bunların ilki umut. Hikâyelerimizde çok fazla umut var. Batı’daki hikâyelerde çoğu zaman bunu göremiyorsunuz. Hint sinemasının diğer bir önemli özelliği ise filmlerimizin çoğunun müzikal olması. Müzik bizim için iletişim ve hikâye anlatımının çok önemli bir parçası. Müzik ve şiir bizim için çok önemli.Türk insanının duygusal yapısı Hint insanına çok benziyor. Bence sinemanın öncelikli görevi toplumu eğlendirmek. Çünkü bir insan sinema salonuna geldiğinde güzel zaman geçirmeyi hedefliyor. Eğer sosyoloji öğrenmek isteseydi, okula giderdi. Yalnızca iyi zaman geçirmek için geliyorlar. Bu nedenle öncelikli sorumluluğu eğlendirmek. Ancak, sinema aynı zamanda bazı fikirleri tartışmak ve insanları bazı yönlerde düşünmeye itmek için de elverişli bir platform.” şeklinde konuştu.

SEMİH KAPLANOĞLU’NUN FİLMLERİNİ MERAK EDİYORUM

Boş zamanlarında kitap okumayı çok sevdiğini anlatan Aamir Khan, bugüne kadar Yaşar Kemal’in İnce Memed kitabını okuduğunu söyledi. Orhan Pamuk’un İstanbul adlı kitabının hediye edildiğini aktaran Khan, okumak için sabırsızlandığını kaydetti. Bugüne kadar hiç Türk filmi izlemediğini anlatan Khan, “Atatürk’ün hayatı üzerine bir film izlemek istiyorum. Bir de uluslararası ödüle sahip olan Semih Kaplanoğlu’nun Bal, Yumurta, Süt ve Buğday serilerini merak ediyorum, en kısa sürede izleyeceğim” diye konuştu.

SON FİLMİ “SECRET SUPERSTAR” 20 EKİM’DE VİZYONA GİRDİ

Aamir Khan, bugüne kadar oynadığı karakterler arasında kendisine iki karakteri benzettiğini söyledi. Khan, “3 İdiots’tan Rancho ve Tare Zameen Par’dan Nikumbhu. Bu karakterler kendime en yakın hissettiğim karakterler. Gerçekte olduğum kişiyi çok iyi yansıtıyorlar” dedi. Kendisini dört kelimeyle tanımlayan Khan, meraklı, hassas, güçlü ve yaramaz olduğunu sözlerine ekledi.

Bir aktörün toplum üzerindeki sorumluluğu nedir? sorusunun kendisine sıkça sorulduğunu anlatan Khan, “Hikâyelerimiz aracılığıyla insanlara ilham ve umut verebilir, çocuklara değer aşılayabiliriz” ifadelerini kullandı.

Aamir Khan’ın son filmi Secret Superstar, Türkiye’de de Hindistan’la eş zamanlı 20 Ekim’de vizyona girdi.

İşte, Aamir Khan’ın vizyone giren “Secret Superstar” adlı filminin fragmanı:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]