Starların rol aldığı ‘Mumya’ vizyona girdi

Bu hafta sinemalarda 4’ü yerli 9 film vizyona giriyor. Haftanın en gözde yapımı ise; Tom Cruise, Russell Crowe, Sofia Boutella, Annabelle Wallis ve Jake Johnson’ın başrollerinde oynadığı Mumya.

Canavar figürleri her daim Hollywood’un ilgisini çekmiştir ve çekmeye devam ediyor. Bu figürlerden biri de mumya. Mummy, şimdi de beyaz perdede modern dünyaya gözlerini açar ancak bizim mumya kendisini intikam duyguları kabarmış bir kadın olarak bulur.

Mumya filminde, Tom Cruise ile Madonna’nın dansçısı olarak ünlenen ve daha sonra oyunculuğa geçiş yapan Sofia Boutella ile usta oyuncu Russell Crowe yer alıyor.

Filmin Cezayir asıllı Fransız dansçı ve oyuncu baş aktrisi Boutella, “Bir karakterin nasıl oturduğu, nasıl yürüdüğü, nasıl hareket ettiği, kendine güveni; bunların hepsi fiziksel altyapının iyi olmasıyla alakalı” değerlendirmesini yaptı.

35 yaşındaki Boutella, Rihanna, Madonna gibi starların ardında dans etmişti. Güzel oyuncunun oyunculuk kariyeri ise 2012’de başladı. İlk olarak StreetDance 2 filminde rol aldı. Daha sonra 2014’te Kingsman dizisinde oynadı. Aynı yıl Monsters: Dark Continent filminde yer aldı. 2016 yapımı Star Trek Sonsuzluk filminin kadrosuna girdi. 2016 yapımı gerilim dram türündeki film Jet Trash’de başrol oyuncusu oldu. Boutella ayrıca 28 Temmuz’da gösterime girecek olan ‘Atomic Blonde’ filminde Charlize Theron ile başrolde yer aldı.

Mumya Özeti
2000 yıl kadar önce Mısır kraliçesi olmak üzereyken yaptığı yanlış bir tercih nedeniyle hakettiği tahtı alamadan mumyalanıp toprağın altına gömülen Ahmanet (Sofia Boutella), binyıllar boyunca toprağın altında kalmıştır. Bölgede bulunan Nick Morton (Tom Cruise) Ahmanet’in beklediği yeri tesadüfen ortaya çıkarınca binlerce yıldır bekleyen kötü gücü ve laneti de istemeden serbest bırakmış olur. Hak ettiği yere ulaşana dek karşısına çıkan her şeyi yakıp yıkmaya kararlı prensese engel olabilmek için Morton ve aynı ekipte yer alan Jenny (Annabelle Wallis) birlikte mücadele edecektir.

Mumya Künye

Vizyon Tarihi: 9 Haziran 2017
Yapımı : 2017 – ABD
Tür : Aksiyon , Fantastik , Macera
Süre: 110 Dak.
Yönetmen : Alex Kurtzman
Oyuncular : Tom Cruise , Annabelle Wallis , Sofia Boutella , Russell Crowe , Jake Johnson
Senaryo : David Koepp , Christopher McQuarrie , Jon Spaihts , Dylan Kussman
Yapımcı : Roberto Orci , Alex Kurtzman
Diğer Adı : The Mummy in Namibia

Haftanın diğer filmleri

Haftanın diğer filmleri ise; Vampir Cehennemi: İstila, Çünkü Onu Çok Sevdim, 11, Kedi, Prenses ve Kurbağa, Dalgamanya.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]