3 bin hakim ve savcının ihracı itirazına ne karar çıktı?

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulunca, meslekten ihraç edilen hakim ve savcılardan 3 bin 165’inin yaptığı itirazın reddedildiği bildirildi… HSYK Genel Kurulunun konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. İşte o karar…

HSYK Genel Kurulu, meslekten ihraç edilen hakim ve savcıların yeniden inceleme taleplerini değerlendirerek 24 Ekim’den konuyla ilgili olarak itibaren toplanmaya başlayan Genel Kurul, 29 Kasım’a kadar belirli gün ve aralıklarla yeniden inceleme taleplerini görüştü. ve ihracın kesinleştiği bilgisi açıklandı.

Ayrıca Savcı Seyfettin Yiğit’in yeniden inceleme talebinde bulunduktan 7 gün sonra tutuklu bulunduğu cezaevinde intihar ettiği, yeniden inceleme talebinin reddedildiği ve dosyasının ölüm nedeniyle kaldırıldığı da açıklamalar arasında yer aldı.

Kamuoyunun yakından takip ettiği üzere OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname’nin (KHK) 3. maddesinin HSYK Genel Kuruluna verdiği yetki uyarınca FETÖ ile irtibatı ve iltisakı tespit edilen hakim ve savcılar önce meslekten uzaklaştırılmış, ardından ihraç edilmişti.

İlgili karara ulaşmak için buraya tıklayınız.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]