Yaşam

2017 KPSS Adayları için son fırsat, Kaçırmayın! Ek başvurular sadece bugün!

KPSS başvurusunu kaçıranlar için son fırsat! 2017 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girmek isteyenler için son fırsat. Bugün ek başvurular bir günlüğüne kabul ediliyor. ÖSYM Başkanı Ömer Demir’in yaptığı açıklamada “2017 KPSS için başvuru yapılacağını açıklamıştı. KPSS ek başvuruları bugün yapılacak ve sona erecek.” bilgilerine yer verildi.

Bugün adaylar KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavı için başvuru işlemlerini AİS üzerinden gerçekleştirebilirler.

KPSS Lisans A grubu sınavı başvurusunu kaçıranlar için bugün son şans. ÖSYM tarafından kaçıranlar için bir günlük ek başvuru verildi.  KPSS sınavı için bugün sınav başvurusunu yapabilirsiniz.  İşte ÖSYM Başkanı Ömer Demir’in konuyla ilgili açıklaması:

“ÖSYM olarak başvuru tarihleri sona ermiş olan LYS, ALES, KPSS ve Adalet Bakanlığı sınavlarına süresi içinde başvuru yapmayan adaylara yönelik bir karar aldık. Buna göre, LYS adayları için 28 Nisan’da, ALES adayları için 27 Nisan’da, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ile KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavları için 3 Mayıs’ta, KPSS A Grubu Alan Bilgisi sınavları için 4 Mayıs’ta, Adalet Bakanlığı sınavları için de 17 Mayıs’ta bir günlük süre ile başvuru sistemini açacağız.”

BAŞVURU ÜCRETİ NASIL YAYIMLANACAK?

Normalde ÖSYM sınavları için başvuru ücretleri belirli bankalara yapılabiliyor ancak geç başvurular için ÖSYM adayları kurumun kartlı ödeme sistemine yönlendiriyor. Yani 40 TL’lik KPSS başvuru ücretini odeme.osym.gov.tr adresinden yapabilirsiniz.

KPSS TARİHLERİ VE BAŞVURU ÜCRETLERİ

Genel Yetenek – Genel Kültür : 21 Mayıs 2017, Saat: 10.00, 130 dakika, 60 TL

Eğitim Bilimleri: 21 Mayıs 2017, Saat:14.30, 100 dakika, 60 TL

KPSS Alan Sınavları 1. Oturum Cumartesi Sabah (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri): 27 Mayıs 2017, Saat: 10.00, 40 TL

KPSS Alan Sınavları 2. Oturum Cumartesi Öğleden Sonra (Hukuk, İktisat, Maliye) : 27 Mayıs 2017, Saat:14.30, 40 TL

KPSS Alan Sınavları 3. Oturum Pazar Sabah (İşletme, Muhasebe, İstatistik): 28 Mayıs 2017, Saat: 10.00, 40 TL

ÖABT TARİHİ, SINAV SAATİ , SINAV SÜRESİVE SINAV ÜCRETİ: 16Temmuz 2017, Saat:10.00, 75 dakika, 60 TL

Kamu Personel Seçme Sınavı 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ) BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 KPSS: Kamu Personel Seçme Sınavı

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmaktadır.

Yukarıda sözü edilen Yönetmeliğin 2. maddesinde, kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

a) A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına,

b) B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün