2017-2018 AÖF kayıt dönemi başladı (AÖF tüm kayıt şartları ve tarihleri )

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF 2017-2018 kayıtları başladı. AÖF kayıtları nasıl yapılır, kimler AÖF eğitimi alabilir? AÖF kayıt şartları nelerdir, İnternet üzerinden AÖF kayıt nasıl yapılır, AÖF kayıt için gereken belgeler ve kayıt tarihleri ile kayıt ücretleri dahil merak edilen tüm soruların cevabı haberimizde…

AÖF 2017-2018 kayıt başvuruları (21.08.2017) bugün başladı. Açıköğretim Fakültesine internet üzerinden adaylar 29 Ağustos tarihine kadar kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.  2017 Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ile yerleştirilip kayıt yaptıracak adayların, Anadolu Üniversitesi Yabancı Uyruklular İçin Yükseköğretime Geçiş ve Yerleştirme Sınavı (ANADOLUYÖS) kapsamında kayıt hakkı kazananların, İnternet başvuru ve kayıt işlemlerini kapsamaktadır. Ayrıca ikinci üniversite kapsamında AÖF’e katılmak isteyenler için 25 Ağustos’a kadar kayıt hakları devam ediyor.

AÖF Başvuru tarihleri

İnternet Başvuru İşlemleri 21 Ağustos 2017 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayıp, 29 Ağustos 2017 Salı günü saat 17.00’de sona erecektir. Adayların dikkat etmesi gereken en önemli nokta şu ki; internetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. 29 Ağustos 2017 tarihinden sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Resmi siteden alınan bilgilere göre; Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması vb. nedenlerle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Adaylar, İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu’nda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilirler.

İnternet üzerinden başvuru yapmak için tıklayınız

İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu ile Öğrenci Kılavuzuna www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar bağlantısından veya aof.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

 Kılavuzlar

AÖF Kayıt işlem tarihleri

Kayıt İşlemleri 21 Ağustos 2016 Pazartesi günü başlayıp, 28 Ağustos 2017 Pazartesi günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Mazeretli Kayıt İşlemleri 29 Ağustos 2017 Salı günü mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır. 26 Ağustos 2017 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır.

Adım adım AÖF kayıt işlemleri nasıl yapılır?

Adaylar, 21 – 28 Ağustos 2017 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 29 Ağustos 2017 tarihinde bizzat veya yakınları aracılığıyla başvurarak kayıt yaptırabilirler. 29 Ağustos 2017 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Önlisans/Lisans Programlarına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından 2016-2017 öğretim yılı sonunda mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adaylar da 21-29 Ağustos 2017 tarihleri arasında geçici kayıt yaptırabileceklerdir. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 29 Aralık 2017 tarihine kadar Fakültemize ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz. İnternet Başvuru ve Kayıt ile ilgili resmi çağrı bu ilanla yapılmaktadır. Adaylar, ders transferi ve muafiyet işlemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiye www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Duyurular bölümünden ulaşabilirler.

AÖF 2017-2018 KAYIT TARİHLERİ

ÖSYS Yeni Kayıt: ÖSYS ile Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden birine yerleştirilenler, ANADOLUYÖS ile kayıt hakkı kazananlar ve orta öğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adaylar İnternet başvurularını buradan yapabilirler.
Başvuru ve kayıt tarihi: 21 – 29 Ağustos 2017
İkinci Üniversite Ön Başvuru: Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemine göre eğitim-öğretim yapan fakülteler dışında yükseköğretim programında kayıtlı öğrenciler açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere İnternet başvurularını buradan yapabilirler.
Başvuru tarihi: 24 Nisan – 25 Ağustos 2017
 
Kayıt Yenileme: Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde kayıtlı öğrencilerimiz Güz Döneminde ders ekle-sil işlemini buradan yapabilir.
Ders ekle-sil ve kayıt yenileme tarihi: 26 Eylül – 6 Ekim 2017
Kayıt Yenileme için Kredi Kartı/Banka Kartı ile Ödeme: Ders ekle-sil işlemi yaptıktan sonra herhangi bir bankanın kredi kartı/banka kartı ile online ödeme yapabilirsiniz. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı/banka kartıyla ödeme yapamazsınız.
 
Yatay Geçiş Ders Ekleme İşlemleri: 2017-2018 Öğretim Yılında Yatay Geçiş kapsamında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden birine kayıt yaptıranlar ders ekleme işlemini buradan yapabilirler.
Ders ekleme tarihi: 5 – 6 Ekim 2017
 
İkinci Üniversite: Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemine göre eğitim-öğretim yapan fakülteler dışında yükseköğretim programında kayıtlı öğrenciler açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere İnternet başvurularını buradan yapabilirler.
Başvuru ve kayıt tarihi: 5 – 18 Eylül 2017
 
Ek Yerleştirme: ÖSYS Ek Yerleştirme ile Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden birine yerleştirilenler İnternet başvurularını buradan yapabilirler.
Başvuru ve kayıt tarihi: 18 – 25 Eylül 2017
 
Dikey Geçiş: 2017 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden birine yerleştirilenler İnternet başvurularını buradan yapabilirler.
Başvuru ve kayıt tarihi: 18 – 25 Eylül 2017
 
Sağlık Lisans Tamamlama: Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından Açıköğretim Fakültesi Sağlık Lisans Tamamlama (SLT) Programlarına yerleşen adaylar İnternet başvurularını buradan yapabilirler.
Başvuru ve kayıt tarihi: 18 – 25 Eylül 2017
 
Yatay Geçiş: 2017 Yatay Geçiş kapsamında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden birine kayıt hakkı kazanan adaylar İnternet başvurularını buradan yapabilirler.
Başvuru ve kayıt tarihi: 12 – 15 Eylül 2017
 
İnternet Başvurusu için Kredi Kartı/Banka Kartı ile Ödeme
İnternet başvurusu yaptıktan sonra herhangi bir bankanın kredi kartı/banka kartı ile online ödeme yapabilirsiniz. Ancak, kayıt tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı/banka kartıyla ödeme yapamazsınız.
 
https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]