2014-TUS yeni değerlendirme sonuçlarına göre başlayan tercih işlemleri nasıl yapılır?

14 Eylül 2014 tarihinde gerçekleştirilen 2014-TUS Sonbahar Dönemine ilişkin olarak yapılan yeni değerlendirme sonuçlarına göre yerleştirme işlemleri başladı. 2014-TUS Sonbahar Dönemine ilişkin olarak yapılan yeni değerlendirme sonuçları, 15 Haziran 2017 tarihli duyuru ile adayların ve kamuoyunun bilgisine sunulmuştu. Peki tercih işlemleri nasıl yapılacak işte tüm sorularınızın cevabı.

2014-TUS Sonbahar Dönemi yeni değerlendirme sonuçlarına göre tercih işlemleri, 04-10 Temmuz 2017 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacak.

2014-TUS Sonbahar Dönemi yeni değerlendirme sonuçlarına göre yerleştirme işlemi Ek’te sunulmuş olan bağlantıda belirtildiği şekilde yürütülecek.

ÖSYM tarafından 2014-TUS Sonbahar Tercih ve Yerleştirme İşlemleri İle İlgili Açıklama şu şekilde yapıldı: 

Yerleştirme İşlemleri İle İlgili Açıklama

2014-TUS Sonbahar Dönemi yeni değerlendirme sonuçlarına göre yerleştirme
işlemleri aşağıda belirtildiği şekilde yürütülecektir:
Tercihlerin yapılması:
1) 2014-TUS Sonbahar Dönemi’nin yeniden değerlendirmesi sonucu oluşan sınav sonuçlarına göre tercih yapma hakkı bulunan tüm adayların tercih işlemi yapabilmeleri için tercih sistemi, 4-10 Temmuz 2017 tarihleri arasında https://ais.osym.gov.tr/ internet adresinden adayların erişimine açılacaktır.
2) Tercih işlemlerinde tercih sisteminde kullanılacak kontenjan ve koşul tabloları ile yerleştirme kuralları, 2014-TUS Sonbahar Dönemi yerleştirme işlemleri ile aynı olacaktır.
3) Yeniden değerlendirme sonuçlarına göre tercih yapma hakkı kazanan adaylardan isteyenler, bu yerleştirme için tercih yapabileceklerdir.
4) 2014-TUS Sonbahar Dönemi yerleştirme işlemleri için tercih yapan adaylar (bir kuruma yerleşmiş olsalar da) istedikleri takdirde ilk yerleştirmede yapmış oldukları tercihlerini 4-10 Temmuz 2017 tarihleri arasında güncelleyebileceklerdir.
5) 2014-TUS Sonbahar Dönemi 3. Yerleştirme için 5-11 Ocak 2016 tarihleri arasında tercih yapan adaylar (bir kuruma yerleşmiş olsalar da) istedikleri takdirde 4-10 Temmuz 2017 tarihleri arasında tercihlerini güncelleyebileceklerdir.
6) 2014-TUS Sonbahar Dönemi yerleştirme işlemlerinde tercih hakkı olup ilgili dönemlerde tercih yapmamış adaylar da bu yerleştirme için 4-10 Temmuz 2017 tarihleri arasında tercih yapabileceklerdir.
7) 2014-TUS Sonbahar Dönemi yeni değerlendirme sonuçlarına göre yerleştirme işlemleri için adayların 4-10 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapacağı veya bu tarihlerde güncelleyeceği tercihleri geçerli olacaktır.
Daha önce yapmış olduğu tercihleri aynen kullanmak isteyen adayların Aday İşlemleri Sisteminden tercih güncelleme işlemi yapmaları gerekmektedir. Güncelleme yapmamaları halinde adayların yerleşme hakkı olmayacak ve sonuçları açıklanmayacaktır.

Yerleştirme işlemi:

1) 2014-TUS Sonbahar Dönemi yeni değerlendirme sonuçlarına göre yerleştirme işlemleri için;
a) 2014-TUS Sonbahar Dönemi ilk yerleştirme işlemleri için tercih yapan adaylardan, 5-11 Ocak 2016 tarihleri ile 4-10 Temmuz 2017 tarihleri arasında tercihlerini güncellemeyenlerin 2014-TUS Sonbahar Dönemi yerleştirmelerine ilişkin yapmış oldukları ilk tercihleri,
b) İlk yerleştirme için tercih yapmayan, 2014-TUS Sonbahar Dönemi 3. Yerleştirme için 5-11 Ocak 2016 tarihleri arasında tercih yapan adaylardan 4-10 Temmuz 2017 tarihleri arasında tercihlerini güncellemeyenlerin, 5-11 Ocak 2016 tarihleri arasında yaptıkları tercihleri,
c) Hem ilk yerleştirme için tercih yapan hem de 2014-TUS Sonbahar Dönemi 3. Yerleştirme için 5-11 Ocak 2016 tarihlerinde tercih yapan adaylardan son tercih süresinde (4-10 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılan) tercih yapmayanların 5-11 Ocak 2016 tarihleri arasında yaptıkları tercihleri,
d) 2014-TUS Sonbahar Dönemi yeni değerlendirme sonuçlarına göre yerleştirme işlemi için; birden fazla tercih süresinde tercih işlemi yapan adaylardan en son yaptıkları tercihleri,
işleme alınacaktır.

*ÖNEMLİ*

4-10 Temmuz 2017 tarihleri arasında, daha önceki tercihlerini güncellemeyen adayların tercihleri yalnızca yerleştirmede yapılacak sıralamalar için kullanılacak olup aday, tercihleri ile ilgili güncelleme yapmadığı müddetçe herhangi bir yerleşme hakkı kazanmayacak ve bu adaylara sonuç açıklanmayacaktır.
2) Yerleştirme işlemi, 2014-TUS Sonbahar Dönemi kılavuzunda yer alan temel ilke ve kurallar doğrultusunda adayların tercihleri, kontenjan ve koşullar dikkate alınarak yapılacaktır.
Yerleştirme sonuçlarının açıklanması:
1) Yerleştirme sonuçları yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra ÖSYM’nin internet adresinden adaylara duyurulacaktır.
2) Yerleştirme sonuçları, 4-10 Temmuz 2017 tarihleri arasında tercih yapan adaylar veya 4-10 Temmuz 2017 tarihleri arasında mevcut tercihlerini güncelleyen adaylar için açıklanacaktır. Bu yerleştirme için verilen sürelerde yeni tercih bildiriminde bulunmayan veya mevcut tercihlerini güncellemeyen adaylara yerleştirme sonuçları açıklanmayacak ve bu adaylarla ilgili herhangi yerleştirme işlemi yapılmayacaktır.
3) Yerleştirme sonuçları yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra ilgili kurumlara Merkezimiz tarafından elektronik ortamda iletilecektir. Yerleşen adaylardan isteyenler, sonuçlar açıklandıktan bir gün sonra başlamak üzere 10 iş günü içerisinde yerleştirildikleri kuruma kayıt yaptırmak zorundadır. Belirtilen tarihe kadar yerleştirildikleri kuruma kayıt yaptırmayan adaylar, bu yerleştirme sonucundan yararlanamayacaklardır.
4) Bu yerleştirmede yerleşsin veya yerleşmesin daha önceki yerleştirmelerde yerleştirilmiş adaylardan yerleştirildikleri kurumda kalmak isteyenler, uzmanlık eğitimlerine bu kurumda devam edebileceklerdir.
5) 2014-TUS Sonbahar Dönemi yeni değerlendirme sonuçlarına göre yerleştirme işlemleri ile yerleştirildiği kontenjanda eğitime başlayan adaylar, önceki yerleştirilmelerine ait haklarından vazgeçmiş sayılırlar. Bu durumdaki adaylar, daha önce yerleştirilmiş olduğu kontenjandaki eğitimine geri dönemez.
6) Kılavuzdaki mevcut kontenjanlara yeni değerlendirme sonuçlarına göre yerleştirme işlemleri sonucu ortaya çıkabilecek ilave kadro ihtiyaçları, ilgili kurumlar tarafından karşılanacaktır.

2014-TUS Sonbahar Dönemi Tercih İşlemleri: Genel Bilgileri ve Tablolar

2014-TUS Sonbahar Dönemi Kılavuz ve Başvuru Bilgileri

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]