2 Eylül hava durumu ve yağış alan iller

Meteorolojiden sıcaklıkların ortalama 5 derece düşeceği bilgisi geldi. Yurdun batısında sıcaklıklar 6 dereceye kadar düşebilir diyen uzmanlar, sağanak yağış uyarısı da yapıyor. 2 Eylül hava durumu bilgilerini haberimizden takip edebilirsiniz.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yapılan son değerlendirmeler sonrasında “Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Trabzon ve Rize çevreleri ile İstanbul ve Kocaeli’nin kuzey, Kütahya’nın güney ve doğu, Eskişehir’in güney, Ordu ve Giresun’un iç, Artvin’in kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği” tahminlerinden bulundu.

İLLERE VE BÖLGELERE GÖRE 2 EYLÜL HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

MARMARA BÖLGESİ

Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde İstanbul ve Kocaeli’nin kuzey kıyılarının yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.
ÇANAKKALE °C, 29°C Parçalı ve az bulutlu
EDIRNE °C, 31°C Parçalı ve az bulutlu
ISTANBUL °C, 28°C Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzey kıyıları yerel olmak üzere sağanak yağışlı
KIRKLARELI °C, 29°C Parçalı, yer yer çok bulutlu

EGE BÖLGESİ

Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Denizli, Uşak ve Afyonkarahisar çevreleri ile Kütahya’nın güney ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.
A.KARAHISAR °C, 28°C Az bulutlu zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
AYDIN °C, 35°C Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu
IZMIR °C, 32°C Az bulutlu ve açık
MANISA °C, 33°C Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ BÖLGESİ

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz’in iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA °C, 35°C Az bulutlu zamanla parçalı yer yer çok bulutlu
ANTALYA °C, 36°C Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
BURDUR °C, 34°C Az bulutlu zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
HATAY °C, 31°C Az bulutlu zamanla parçalı yer yer çok bulutlu

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı ve az bulutlu, zamanla batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir’in güney kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA °C, 28°C Parçalı ve az bulutlu
CANKIRI °C, 27°C Parçalı ve az bulutlu
KAYSERİ °C, 28°C Parçalı ve az bulutlu
KONYA °C, 27°C Parçalı ve az bulutlu

KARADENİZ BÖLGESİ

BATI KARADENİZ BÖLÜMÜ
Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU °C, 26°C Parçalı bulutlu
DÜZCE °C, 28°C Parçalı bulutlu
KARABÜK °C, 29°C Parçalı bulutlu
ZONGULDAK °C, 25°C Parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLÜMÜ

Parçalı yer yer çok bulutlu, Trabzon ve Rize çevreleri ile Ordu ve Giresun’un iç, Artvin’in kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
AMASYA °C, 27°C Parçalı yer yer çok bulutlu
ARTVİN °C, 24°C Parçalı çok bulutlu, kıyı ilçeleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
SAMSUN °C, 26°C Parçalı ve çok bulutlu
TRABZON °C, 25°C Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde iç kesimleri ile öğle saatlerinde il geneli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ERZURUM °C, 25°C Az bulutlu zamanla parçalı yer yer çok bulutlu
KARS °C, 23°C Az bulutlu zamanla parçalı yer yer çok bulutlu
MALATYA °C, 30°C Az bulutlu ve açık
VAN °C, 25°C Az bulutlu zamanla parçalı yer yer çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
ADIYAMAN °C, 36°C Az bulutlu ve açık
DIYARBAKIR °C, 36°C Az bulutlu ve açık
GAZIANTEP °C, 34°C Az bulutlu ve açık
SIIRT °C, 36°CAz bulutlu ve açık

günlük

DENİZLERDE HAVA

Ege’de Fırtınamsı Rüzgar Bekleniyor.

KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), güneyinde 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısında ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m. batısında 2,5m. Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.
EGE: Az bulutlu, kuzeyi parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), güneyinde 7 (60 km/sa),Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0 m, Görüş: İyi.
AKDENİZ: Az bulutlu, doğusu parçalı bulutlu Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]