19 Aralık Merkür gerilemesi ne zaman bitiyor? Hangi burç nasıl etkilenecek?

Merkür 19 Aralık Pazartesi’nden itibaren gerilemeye başlıyor. 9 Ocak’a kadar sürecek olan Merkür gerilemesi hangi burcu nasıl etkileyecek? 2017 yılının da ilk merkür gerilemesi olacak olan 19 Aralık merkür gerilemesi (merkür retro) hareketinin tüm burçlar üzerindeki etkilerini sizler için araştırdık. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçları 19 Aralık merkür retrosu boyunca nelere dikkat etmeli?

Astrolojiye az biraz merakı olan herkes bilir, Merkür denen bir gezegenin var olduğunu ve burçlar üzerinde baskın bir etkisi olduğunu. Peki bu Merkür neden burçları bu kadar etkiler? Merkür ileri veya geri hareketlerinin insanın üzerindeki etkileri hep olumsuz mudur? Merkür nasıl bir gezegendir ki; her hareketi bizi bu kadar yakından igilendirir?

Merkür yılda üç kere, üç haftalık dönemlerle retro (geri) hareketi gerçekleştirir. Merkür gerileme takviminin bilinmesinde fayda varıdr çünkü Merkür gerilediğinde adeta zamanın durduğu hissedilir; o zamana kadar yapılan her işi geri dönüp değerlendirmek için en doğru zamanda olduğunuzu öncelikle belirtelim. Yani retro dönemleri bir şansa çevrilebilir, kişi kendisiyle iç hesaplaşma yapabilir ve kendisiyle yüzleşebilir.

Ancak retro dönemlerinde en çok dikkat etmeniz gereken konu riskten uzak durmaktır. Önünüzü görmediğiniz işlere bu dönemlerde kesinlikle başlamayın önerisinde bulunabiliriz. Hele hele iş değişikliği, evlilik, boşanma gibi yaşamınızı kalıcı yönde değiştirecek kararlar almaktan kaçının… .

Merkür gerilemeye başlamadan önceki döneme yavaşlama dönemi (Pre-Retrograde) denir. Merkür güç yitirmeye başlayacağı için bu dönemde risk almaktan uzak durulmalıdır. Gerilemeden sonraki dönem (Post- Retrograde) Merkür yeniden hız kazanır fakat hala normalden yavaş hareket etmektedir. Bu nedenle riskli girişimlerde bulunulmaması tavsiye edilir.

19 Aralık – 9 Ocak Merkür Retrosu hangi burcu nasıl etkileyecek?

Gerileme olarak tabir ettiğimiz süreç tam olarak 19 Aralık 2016 – 8 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek. Ancak Merkür gölge tabir ettiğimiz sürece 1 Aralık itibariyle girdi ve Ocak sonuna kadar da gölgede kalacak.

01 Aralık 2016 Merkür Yay Burcunun 29 derecesinde RX (gölge) zonuna girdi.
19 Aralık 2016 15 derece Oğlak’tayken Durağan/Geri süreç başlayacak.
08 Ocak 2017 29 derece Yay’da iken Durağan/Düz konuma gelecek
27 Ocak 2017 15 derece Oğlak’a geldiğinde RX (gölge) konumundan tamamen kurtulacak.
Dolayısıyla RETRO sürecinin yansımalarını Aralık başı itibariyle hissetmeye başlayabiliriz!

Bu RETRO biz fanileri nasıl etkiler derseniz;

Aslında zor geçmiş bir yılı bitirirken, tam da ihtiyacımız olan şeyi yaşıyoruz diyebilirim 🙂

Sürekli hayata müdahale etmeye, sürekli her şeyi kendi ”doğrularımız” çerçevesinde kurgulamaya çalışan zihnimizi biraz durdurup, yaptıklarımızın, kurduklarımızın, zorladıklarımızın sonuçlarını değerlendirmek için HARİKA BİR FIRSAT!

Merkür’ün geri gidişi Oğlak Burcu’nda gerçekleşecek… Oğlak’ın niteliklerine baktığımızda, disiplin, otorite, organizasyon, mükemmel işleyen ve sürekliliği sağlanmış bir sistem, ekonomiyi yöneten kurumlar, devlet düzeni gibi kavramların ön plana çıktığını görürüz.

devamını okumak için tıklayınız

İŞTE 2017 MERKÜR GERİLEME VE İLERLEME TAKVİMİ

Mavi renk: Yavaşlama (Pre-Retrograde)

Toprak rengi: Gerileme (Retrograde)

Gri renk: Gerileme Sonrası (Post- Retrograde)

ek2

1

2

3

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]