Medyabey TVYaşam

İstanbul’da yaz ortasında kara kış!.. İstanbul son dakika görüntüleri

Az önce İstanbul’da kaydedildi! Çok şiddetli sağanak yağmur yağış trafik felç, sel baskınları var… Sağanak yağış İstanbul’u etkisi altına aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden sağanak yağış uyarısı geldi. 18 Temmuz Salı günü hava nasıl olacak? İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu, illere ve bölgelere göre hava sıcaklık dereceleri haberimizde.

İstanbul Wipeout parkuruna döndü… Sosyal medya sallandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bugün akşam saatlerinden sonra ve yarın Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir’in kuzey ilçelerinde kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

MARMARA’NIN DOĞUSU VE BATI KARADENİZ KIYILARINDA YAĞIŞ UYARISI

Marmara’nın doğusu ve batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağış beklendiği belirtilen açıklamada, “Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bugün gece saatlerinden sonra ve yarın (18.07.2017 Salı) İstanbul, Bursa ve Yalova çevreleri ile Batı Karadeniz kıyılarında (Düzce, Zonguldak ve Bartın) yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2); Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde ise şiddetli ve yer yer aşırı (100 kg/m2 ve üzeri) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” uyarısında bulunuldu.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’in (Sinop hariç) aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir’in kuzey ilçeleri, İstanbul, Bursa, Yalova, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli (21-75 kg/m2); Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde ise şiddetli ve yer yer aşırı(100 kg/m2 ve üzeri) olması beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer artamaya devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile zamanla güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, kuzey Ege kıyıları ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Yağışların Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir’in kuzey ilçeleri, İstanbul, Bursa, Yalova, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli (21-75 kg/m2); Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde ise şiddetli ve yer yer aşırı(100 kg/m2 ve üzeri) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI; Rüzgarın Marmara, Kuzey Ege kıyıları ve Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı(çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir’in kuzey ilçeleri, İstanbul, Bursa, Yalova çevrelerinde kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli (21-75 kg/m2); Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde ise şiddetli ve yer yer aşırı(100 kg/m2 ve üzeri) olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde(50-80 km/sa) esmesi bekleniyor.

BURSA 21°C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması bekleniyor.

ISTANBUL 21°C, 24°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması bekleniyor.

SAKARYA 22°C, 24°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın şiddetli ve yer yer aşırı ( 100 kg/m2 ve üzeri) olması bekleniyor.

YALOVA 21°C, 24°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, yarın Kütahya ve Manisa çevreleri ile İzmir, Uşak ve Afyon’un kuzey kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR 16°C, 29°C Parçalı ve az bulutlu, yarın çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AYDIN 20°C, 33°C Parçalı ve az bulutlu

IZMIR 23°C, 29°C Parçalı ve az bulutlu, yarın çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MUĞLA 18°C, 31°C Az bulutlu ve açık

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 24°C, 35°C Az bulutlu ve açık

ANTALYA 25°C, 33°C Az bulutlu ve açık

HATAY 22°C, 32°C Az bulutlu ve açık

KAHRAMANMARAŞ 24°C, 39°C Az bulutlu ve açık

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzeyi parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın Eskişehir çevreleri ile yarın öğle saatlerinden sonra Ankara ve Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 18°C, 32°C Parçalı , yarın çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 20°C, 27°C Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

KARAMAN 17°C, 33°C Az bulutlu ve açık

KONYA 19°C, 34°C Az bulutlu ve açık , zamanla parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ: Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu gece saatlerinde Düzce ve Bolu çevreleri ile yarın Karabük, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın kıyılarda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

BARTIN 20°C, 29°C Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması bekleniyor.

BOLU 18°C, 24°C Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİNOP 20°C, 33°C Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK 21°C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BAYBURT 16°C, 36°C Parçalı bulutlu

GÜMÜŞHANE 18°C, 38°C Parçalı bulutlu

SAMSUN 22°C, 28°C Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON 24°C, 28°C Parçalı ve çok bulutlu

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BİNGÖL 20°C, 38°C Az bulutlu ve açık

ELAZIĞ 19°C, 40°C Az bulutlu ve açık

ERZURUM 16°C, 33°C Az bulutlu ve açık

MALATYA 23°C, 40°C Az bulutlu ve açık

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR 22°C, 42°C Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 23°C, 39°C Az bulutlu ve açık

KİLİS 24°C, 39°C Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 28°C, 42°C Az bulutlu ve açık

İSTANBUL SON DAKİKA GÖRÜNTÜLERİ

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu