17 yaşındaki Suriyeli kadın Türk sevgilisini Suriyeli sevgilisiyle birlikte yaktı!

Toplumsal cinnet mi geçiriyoruz? Son dönemlerde basına yansıyan cinayet olaylarının hunharca işleniş şekli korkutuyor. Elazığ’da son dönem yaşanan bir cinayet de yine kan donduran cinsten… 17 yaşında bir Suriyeli kadın (ki yasalara göre hala çocuk sayılacak yaşta bir kadın) imam nikahlı olarak birlikte yaşadığı adamı çekiçle öldürüp, sevgilisi ve sevgilisinin kardeşiyle birlikte yaktı.

Elazığ’da cesedi yanmış halde bulunan 41 yaşındaki İsa Uslu’nun sevgilisi tarafından çekiçle öldürüldüğü ve cesedinin yakıldığı ortaya çıktı. 3 Haziran günü Elazığ Merkez ilçesi Zafran Mahallesi’nde, vatandaşların ihbarı üzerine boş bir alanda, yanmış halde bir erkek cesedine ulaşıldı. Faillerin kısa sürede yakalandığı cinayet araştırmasında hurdacılıkla geçimini sağlayan İsa Uslu adlı kişinin Suriyeli Asıl Alubseyri ile Elazığ Yıldız Bağları Mahallesi’nde birlikte bir aşk yaşadığı bilgisine ulaşıldı. Yine İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerince yapılan detaylı inceleme sonrasında katil zanlısının Uslu hakkında kayıp ihbarı da yapan sevgilisi olduğu anlaşıldı.

Emniyet güçleri araştırmaları derinleştirdikçe Asıl Alubseyri adlı 17 yaşındaki kadın, aynı dönemde 22 yaşındaki Suriyeli Abdulkadir Ceddu adlı bir şahısla da birliktelik yaşadığını tespit etti. Cinayetin iki zanlısı olarak gözaltına alınan Alubseyri ile sevgilisi Ceddu suçlarını kabul etti. Asıl Alubseyri Türk sevgilisinin kafasına çekiçle vurarak öldürdüğünü, daha sonra üçüncü zanlı Enver Ceddu ve sevgilisi Abdulkadir Ceddu yardımıyla cesedi yaktıklarını itiraf etti.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]