16 Ekim Koç Burcu’nda Dolunay ve burçlara etkisi ‘kalıpları yıkma zamanı’

Bu ayın en önemli olaylarından ikincisi Koç Burcu’nda oluşacak Dolunay. Daha önce 1 Ekim’de oluşan Yeniay özellikle iletişim alanında sıkıntıları ve tartışmaları gündeme getirmişti. Peki 16 Ekim’de yaşanacak Dolunay burçları nasıl etkileyecek? Koç burcunda oluşan Dolunay etkileri, Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarında nasıl gözlenecek? Uzmanlar Dolunay etkilerinin olumlu ve olumsuz etkilerine nasıl yorumladı?

2016 Ekim ayında Gökyüzü Hareketleri

1 Ekim’de Venüs Neptün ile üçgen açı oluşturuyor.
1 Ekim 2016 Yeniay gerçekleşiyor.
16 Ekim’de Koç burcunda Dolunay gerçekleşiyor.
23 Ekim’de Güneş Akrep burcunda.
24 Ekim’de Merkür Akrep burcunda.
26 Ekim’de Venüs Neptün ile kare açı oluşturuyor.
30 Ekim’de Akrep burcunda Yeniay gerçekleşiyor.

16 Ekim Pazartesi günü sabah saat 07.23’te Koç Burcu’nda Dolunay gerçekleşecek. Ayın med konumuna geldiği 16 Ekim’de Ay’ın güçlü etkilerini hemen tüm burçlar hissedecek. Uzmanlar 16 Ekim haftası adeta bir kaos, mücadele, aksiyon haftası ilan ediyor.

Yeniay’ın olumsuz etkilerinin ardından Ekim ayında gelen Dolunay da yine iletişim alanındaki sıkıntılara gebe. Hatta öyle ki bazı uzmanlar yaklaşan Dolunay’ın Dünya üzerinde yıkıcı etkileri olacağına kadar götürüyor yorumlarını. Özellikle siyasi anlamda Türkiye de komşularıyla ilişkilerinde gergin günler yaşayabilir.

Ay Uranüs ile birleşerek kişinin özgürlük hissini yukarı taşıyacak ve sınırları aşma çabası tüm hafta burçları etkisi altına alacak. Kişilerin kendisi ile yüzleşme ve sınırlarını zorlama çabaları hiç olmadığı kadar belirgin hale gelebilir. Bu noktada her ne kadar olumsuz etki gibi görülse de tüm cesaretinizi toplayıp yepyeni bir hayata merhaba demek için kapıları kırdığınız bir dönem olarak da yorumlayabilirsiniz bu Dolunay’ı. Tamamen bakış açısı yani…

İş konusunda beklediğiniz o sıçrayışı yapmanız için belki de doğru zaman. Özellikle bu dönemde yenilenme ve aydınlanmaya açık olacağınızı yıldızların ve gezegenlerin tabi en çok da Ay’ın sizinle olduğunu hatırlatalım. Bu dönemde en dikkat etmeniz gereken nokta ise sınırları zorlarken, karşınızdaki kişi ya da kişilerle ya da olaylarla ilgili sağduyu ve empati yeteneğinizi üst düzeyde tutmanız. Aksi taktirde bu Dolunay sizi çok yoracağa benzer.

Astrolog Zeynep Turan twitburç sitesinde 16 Ekim 2016 Koç Burcu Dolunayı ve Etkilerini bakın burçlara göre nasıl yorumluyor?

16 Ekim 2016 tarihinde Türkiye saati ile 06.22’ de 23 derece ile Koç burcunda hizmet alanlarında etkili olacak. Özellikle Dolunay gerçekleşmeden 4 gün önce ve gerçekleştikten 4 gün sonra etkisini maksimum şekilde gösterebilir.

Koç; düşüncelerinle birlikte alışkanlıkların da değişmeye başlıyor! Katı davrandığın konularda, değişime gitmeni gerektirecek gelişmelerle karşılaşabilirsin. Evliliğinde, ilişkinde ya da ortaklığında sorun yaşanabilir.

Boğa; insanların gerçek yüzünü görmeye hazır mısın? Arkandan iş çeviren, dedikodunu yapanları bir bir görmeni sağlayabilir. Bugünlerde kendini biraz yorgun ve halsiz hissedebilirsin. Bugünlerde kendinle baş başa kalmak sana kendini daha iyi hissettirebilir.

İkizler; yeni insanlarla tanışmaya hazır mısın? Sosyal çevren hareketleniyor… Hayatına bugünlerde giren yeni insanlar sana hedeflerine dolaylı yoldan daha yakın olmanı sağlayacak tekliflerle gelebilirler. Alacak- verecek meselelerinde bazı gecikmeler yaşanabilir.

Yengeç; etrafındaki insanlara bu kadar takılmazsan kariyerinde başarıya ulaşabileceğin bir süreç seni bekliyor. İş konusunda uzun zamandır beklenti içerisinde olduğun konularda işler istediğin gibi gidebilir. İlişkin varsa, partnerinin istekleri ve beklentileri seni şaşırtabilir.

Aslan; “hep ben haklıyım” demek ne kadar doğru? Özellikle bugünlerde etrafında olan biteni sadece kendi fikirlerine göre değerlendirip, yargıya varma eğiliminde olabilirsin. Ani uzun mesafeli seyahatlere hazır ol derim. Eğitim hayatın devam ediyorsa, yeni atılımlarda bulunabilirsin.

Başak; maddi konularla ilgili daha dikkatli olman gereken bir süreç. Dolunay, aranda alacak verecek meselesi olan insanlarla arandaki ilişkileri hiç olmadık noktalara getirebilir. Bu dönemde kredi, borç, ödemelerle ilgili konular biraz canını sıkabilir. Planlarını başka bir döneme ertelemende fayda var.

Terazi; karşıt burcunda gerçekleşecek Dolunay uzlaşmacı tarafını sınayacak. Birlikte hareket etmekten mutluluk duyduğun insanların gergin ve öfkeli tavırları, biraz canını sıkabilir. Özellikle sevgilin ya da çalışma arkadaşının… Keskin kararlar almak için ideal bir dönemde olmadığını özellikle hatırlatmak isterim.

Akrep; Dolunay’da ya birileriyle münakaşaya gireceksin ya da üzerine yüklenen sorumlulukları kabul edeceksin. Özellikle iş yerinde detayı fazla, angarya işlerle uğraşman gerekebilir. Sağlığınla ilgili uzun zamandır ertelediğin konular gündeme gelebilir, doktordan randevu almayı artık erteleme!

Yay; bugünlerde etrafındakilere biraz kök söktüreceksin demek yanlış olmaz. Etrafındakilere ufacık bir sebepten dolayı tahammülsüzlük gösterebilirsin. Bu dönemde uzun zamandır ilgilendiğin biri seninle iletişim kurmaya çalışabilir. Çocuk sahibi isen ona karşı daha korumacı hareket etmende fayda var.

Oğlak; yaşam alanına ilişkin uzun soluklu planlarını nihayet hayata geçirme fırsatı yakalayabilirsin! Fakat bu fırsatlar, hiç beklenmedik olaylar sonucu da ortaya çıkabilir. Ailendeki insanlarla yaşadığın tartışmalar sıklaşabilir. Bugünlerde öfke kontrolü yapmanda fayda var.

Kova; etrafında olan bitene bazen çok fazla anlam yüklüyorsun, kabul et. Bu süreçte de ailendeki insanların sana yönelik tavırlarını çok fazla kafaya takabilirsin. Özellikle kardeşlerinin… İletişim alt yapılı konularda beklenmedik aksilikler planlarını bozabilir. Programını buna göre yapmalısın.

Balık; maddi konularla ilgili beklentilerin nihayet gerçeğe dönüşüyor. Gelirinden memnun değilsen, daha çok para kazanmanı sağlayacak iş olanakları karşına çıkabilir. Sevdiğin insana bugünlerde pahalı jestlerde bulunmak isteyebilirsin. Harcamaların konusunda ölçüyü fazla kaçırmamaya çalışmalısın

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]