15 Şubat Parçalı Güneş tutulması saat kaçta, Türkiye’den görülecek mi (canlı izleme linki)

15 Şubat Parçalı Güneş Tutulması için sayılı saatler kaldı. Parçalı Güneş tutulması saat kaçta gerçekleşecek? Dünyanın merakla beklediği Parçalı Güneş tutulması nedir? En önemli soru ise; Parçalı Güneş Tutulması Türkiye’den izlenebilecek mi? Peki Güneş tutulması canlı izleme linki ya da linklerine nasıl ulaşırım  diyorsanız doğru yerdesiniz? Son olarak da okuycuların en çok merak ettiği konu ise Parçalı Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek? İşte tüm bu soruların cevabı haberimizde…

PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI SAAT KAÇTA, NEREDE?

15 Şubat 2018 Perşembe günü gerçekleşecek. Parçalı Güneş tutulması sırasında Ay, Güneş’in yüzde 60’ın kaplayacak. Parçalı tutulma üzülerek söylüyoruz ki Türkiye’den görülemeyecek dolayısıyla izlenemeyecek. Parçalı Güneş tutulması; Güney Amerika, Güney Pasifik ve Antartika’nın güneyinden görülebilecek. Parçalı Güneş tutulması; GMT’ye göre 18.55’te başlayıp, 20:51’de en büyük anına ulaşacak ve 22.47’de bitecek.

Parçalı Güneş tutulması nedir?

Ay’ın yörünge hareketi sırasında Dünya ile Güneş arasına girmesi, Güneş Tutulması olarak tanımlanıyor. Güneş tutulması, Dünya üzerinde ancak belirli bölgelerden görülebiliyor. Ay ve Güneş’in konumuna göre tutulmalar tam, parçalı ve halkalı olarak sınıflandırılıyor.

Parçalı Güneş Tutulması için NASA CANLI İZLEMİ LİNKİ

Parçalı Güneş Tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Şubat Ayı içinde iki büyük tutulmaya tanıklık ediyoruz. Öncelikle bir buçuk asır önce yaşanan Kanlı Mavi Ay tutulmasını yaşadık. Şimdi de sırada 15 Şubat Güneş tutulması var. Kimi astrologlara göre 19 yıllık bir döngü bu Güneş Tutulması ile kapanıyor. Kimi astrologlara göre şans kapıları açılıyor. Peki 15 Şubat Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek. Hangi burç Güneş tutulması sırasında ve sonrasında nelere dikkat etmeli? Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçları yorumları haberimizde… İşte 15 Şubat Güneş Tutulması burç yorumları ve ünlü astrologların çok önemli uyarıları…

ŞEBNEM EKŞİB: “15 ŞUBAT GÜNEŞ TUTULMASI İLE 19 YILLIK DÖNGÜ KAPANIYOR”

Tutulmalar gökyüzünde enerjilerin ani ve kontrolsüz şekilde açığa çıktığı hayli önemsenen döngülerden biridir ve binlerce yıldır kahinler, astrologlar hatta uzay bilimciler tarafından ilgiyle izlenirler. Vedik Astroloji tutulma süreçlerine oldukça önem verir. Bu kadim astroloji kendi çıkış topraklarında IŞIK anlamına gelen JYOTİSH olarak adlandırılır. Vedik sisteminde ışık bu denli önemli olunca haliyle yaşadığımız yerkürenin iki önemli ışık kaynağı olan AY ile GÜNEŞ ve onların her türlü etkileşimleri çok önemli bir hale gelmektedir.

2018 genel olarak karışık bir sene olma yolunda özel etkilere gebe bir süreci başlattı. Bu yılın enerjileri ülkemiz ve Dünya açısından hızlı ve karışık, aynı zamanda dualite yani ikilemlere, hangi yöne gideceğimizi bilememe hallerine hepimizi açık tutacak durumlar barındırmakta. Yılın hemen başında gerçekleşen ilk tutulma AY tutulması 31 Ocakta gerçekleşti ve 15 Şubat 2018 Güneş Tutulması ile yılın ilk tutulma serisi tamamlanacak ve yaz aylarına kadar etkisini güçlü şekilde hissettirecek. Yaz aylarında ise Temmuz da yenilenen tutulma serisi ile yılın kalanına geçiş yapacağız.

Tutulmalar bir yıllık döngüde ana majör planda ne yapacağımızı, o yılın ana temasının ne olacağını aktarırlar. Ay tutulmaları dişil enerji ve kadınlarla daha yoğun şekilde bağdaştırılırken, Güneş tutulmaları daha çok eril enerji ile iç içedir ve erkekleri biraz daha yoğun etkileyebilir.

ASTROLOG İREM SU: “15 ŞUBAT… GÖRÜNEN KÖYE KILAVUZ NE HACET, DEĞİŞİM KAPIDA!”

15 Şubat Güneş Tutulması yangına körükle gidenlerin değil, fırtınaların farkında olup birbirine tutunanların önemini vurguluyor. Önümüzdeki altı aylık süreç kişisel hayatlarımızı önemsemeye çalışmak kadar, küresel gerçeklerin de farkında olmanın kıymetini gösteriyor. iletişim, toplumsal alanda çok değerli. birbirimizle konuşmalıyız, paylaşmalıyız. Aklımızla, gönlümüzle hayatı anlamlı kılabilecek davranışlara, sözlere önem vermeliyiz…

Güneş Tutulması aileler, ülkeler, topluluklar, gruplar üzerinde tartışmalar, yanlış anlaşılmalar, sonuçlar yaratabilecek eğilim yaratırken, devası yarasında saklıdır kadim sözüne uygun bizleri birbirimize yaklaştıracak şifayı da sunacaktır. Bunu öğreneceğiz.

Birbirimize söz verdiğimiz,,kavli kavim ettiğimiz her alanda dürüstlük önemli…bu Tutulma gerçekten samimi, farkındalığı yüksek, yeni bir pencereden bakmayı seçenlerin, aklının kılavuzunu benimserken, gönlünün sesini de ihmal etmeyenlerin değişim, özgürlük yolunda mesafe alacağını söylüyor.

DR. ŞENAY YANGEL DEVİ 15 ŞUBAT GÜNEŞ TUTULMASI VE BURÇ YORUMLAR I

KOÇ

Güneş yükselen ya da burcu Koç olanlar, toplum, gruplar, popülerlik, arkadaşlar, sizi koruyan yakınlar, destek verenleriniz umutlar ve projeleriniz ile ilgili konularda etkili olacak sizler için.

BOĞA

Güneş yükselen ya da Ay burcu Boğa olanlar, sosyal statü, itibar, kariyer, prestij, başarı, ödüller; üst düzey yetkililerle ilişkilerinizin önemli olacağı konularda etkili olacak sizler için.

İKİZLER

Güneş yükselen ya da Ay burcu İkizler olanlar, uzak yolculuklar, yabancılarla kurulacak iletişim, yurtdışında eğitim, girişimler, kültür ve maneviyatla ilgili konularda etkili olacak sizler için.

YENGEÇ

Güneş yükselen ya da Ay burcu Yengeç olanlar, iş ve yatırımlar; miras, hediyeler, sponsorluklar, fonlar, devirler popülerlik ve kredilerle ilgili konularda etkili olacak sizler için.

ASLAN

Güneş yükselen ya da Ay burcu Aslan olanlar, aşk hayatı, evlilik, işbirlikleri, sözleşmeler, ittifaklar, rekabetler, çatışmalar, mahkeme ve yargılamayla ilgili konularda etkili olacak sizler için.

BAŞAK

Güneş yükselen ya da Ay burcu Başak olanlar, iş hayatınız sorumluluklar; boyun eğdirme çabasında olan düşmanlar sağlık, hijyen ve evcil hayvanlarla ilgili konularda etkili olacak sizler için.

TERAZİ

Güneş yükselen ya da Ay burcu Terazi olanlar, aşk, cinsellik, çocuklar, macera, risk, spekülasyonlar, yaratıcılık, boş işlerle zaman kaybı, eğlence ve sporla ilgili konularda etkili olacak sizler için.

AKREP

Güneş, yükselen ya da Ay burcu Akrep olanlar, aile, ev, mülk, miras veya uzun vadeli yatırımlar, aile, ebeveynlerle ilgili konularda etkili olacak sizler için.

YAY

Güneş yükselen ya da Ay burcu Yay olanlar, akıl, bilgi, iletişim, görüşmeler, mülakatlar, belgeler, seyahatler, araçlar, kardeşler, komşularınızla ilgili konularda etkili olacak sizler için.

OĞLAK

Güneş yükselen ya da Ay burcu Oğlak olanlar, finans ve gayrimenkul, gelir, gider, tasarruf, kâr, değer duygusu ve adaletle ilgili konularda etkili olacak sizler için.

KOVA

Güneş yükselen ya da Ay burcu Kova olanlar, vücut, canlılık, mizaç, büyük olaylar, değişimler, bitiş ve başlangıçlarla ilgili konularda etkili olacak sizler için.

BALIK

Güneş yükselen ya da Ay burcu Balık olanlar, gizli eylemler, okült konular, gizli tehlikeler düşmanlar, arsalar, hastalıklarla ilgili konularda etkili olacak sizler için.

Dr. Şenay Yangel Devi “Aslan, Kova aksında yıl boyunca devam edecek Ay ve Güneş tutulmaları dünya ve ülkemiz açısından değerlendirdiğimizde toplumlar üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Liderler otorite konumundaki kişiler iklimler siyasi arena gibi alanlarda büyük değişiklikler yaşanabilir. Özellikle de doğa olayları denizlerde büyük fırtınalar sudan havadan gelecek hastalıklar zararlar bu tutulmanın işaret ettikleri arasında.” diyor ve ekliyor… (Devamı için lütfen tıklayınız) (ayrıca bkz. )

ZEYNEP TURAN 15 ŞUBAT GÜNEŞ TUTULMASINI BÖYLE YORUMLADI

DEMET BALTACI 15 ŞUBAT GÜNEŞ TUTULMASI YORUMLARI

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]