1 milyar Yahoo kullanıcısının bilgileri neden çalındı?

1 milyar Yahoo kullanıcısının bilgilerinin çalındığı haber veriliyor. 1 milyar kullanıcıya ait bilgilerin ise Dark Web’de satıldığı iddia edilmesi internet dünyasını karıştırdı. Geçtiğimiz gün 1 milyar Yahoo üyesinin kullanıcı bilgilerinin ele geçirildiği bilgisi medyaya yansımıştı.  Bu yıl içerisinde bir kere de 500 milyon Yahoo kullanıcısının bilgisinin çalındığı haberleri ortaya çıkmıştı. İnternet devi Yahoo için kullanıcı güvenliği açısından bu yılın pek iç açıcı geçmediği kaydediliyor.

Teknokulis sitesinin haberine göre kötü niyetli kişilerin Yahoo kullanıcı bilgilerini çoktan sattıkları bildiriliyor. The New York Times’a göre, Yahoo’nun ele geçirilen bu dev kullanıcı veritabanı Dark Web’te toplamda 300 bin dolara satıldı.

Güvenlik şirketi InfoArmor’un istihbarat bürosu şefi Andrew Komarov’a göre bu bilgiler toplamda 3 alıcı tarafından satın alınmış. Bunlardan ikisinin önde gelen “spamcı”lardan oldukları, birisinin de Doğu Avrupa’dan bir hacker grubu oldukları söyleniyor.

KİŞİ BAŞINA 0.0003 $!

Bu satış işleminin kişi başına 0.0003 $’a gerçekleştiği görülüyor.

Şu anda gelen bilgilere göre Yahoo kullanıcılarının bilgileri kötü niyetli insanların eline geçmiş. Bu yüzden Yahoo kullanıcılarının internetteki tüm sosyal medya ve diğer hesap bilgilerini değiştirmelerinde fayda var.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]