TV8’in genç sunucusu Saadet Özsırkıntı’nın büyük başarısı

TV’de 8’de Sekiz programını sunan Saadet Özsırkıntı’nın büyük başarısı…

Genç sunucu medya dünyasının prestijli ödülleri arasında gösterilen Dünyanın Dijital Enleri’nde Yılın En İyi Çıkış Yapan Program Sunucusu ödülünü aldı. Bu ödül genç ve başarılı sunucu için sürpriz değil. Çünkü bu noktaya gelene kadar iyi bir eğitim ve deneyimi bulunan Saadet Özsıkıntı’nın TV macerası bir reklam filmiyle başlamıştı.

 

Saadet Özsırkıntı kimdir?

Saadet Özsırkıntı 12 Mayıs 1990 tarihinde doğdu. Adanalı olan Özsırkıntı ilk eğitimini Özel Çağ Kolejinden aldı ve buradan mezun oldu. Sonrasında ilk olarak Koç Üniversitesi’nde eğitim aldı. Daha sonra Maltepe Üniversitesinde Sosyoloji eğitimi alan Saadet Özsırkıntı İngiltere’ye dil eğitimi için gitti.
Saadet Özsırkıntı mesleğe Fanta Reklam filmi çalışmasıyla başladı. Özsırkıntı, daha sonra CnnTürk”te staj yaptı. Komik Videolar adlı programın sunuculuğunu üstlenen Özsırkıntı sonrasında TV 8’e geçti. Burada önce Dünya Listeleri adlı müzik programını sunan Saadet Özsırkıntı daha sonra Survivor’a gitti ve Backstage sunuculuğu yaptı. Saadet Özsırkıntı Yetenek Sizsiniz ve O Ses Türkiye’nin “En iyi 10” adlı canlı programında sunuculuk yaptı. Halen de TV8’de hafta içi her gün yayınlanan 8 de 8 adlı programda sunuculuk yapmaya devam ediyor.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2016 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - bilgi@medyabey.com