Tuba Büyüküstün’den mülteci kamplarına anlamlı ziyaret

Türkiye’de ve dünyada çok sayıda hayranlarının fazlalığı ile gündeme gelen Tuba Büyüküstün’ün sosyal meselere duyarlılığı ile biliniyor. Bu yüzden Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF/United Nations International Children’s Emergency Fund) ’İyi Niyet Elçisi’ seçilen sevilen oyuncu Tuba Büyüküstün, sosyal sorumluluk kapsamında Ürdün’e gitti.

Tuba Büyüküstün, Ürdün’de Suriye sınırındaki ülkelerindeki iç savaştan kaçan binlerce kadın ve çocuğun barındırıldığı Zaatari Çadırkenti’ni ziyaret etti.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçan binlerce kadın ve çocuğun barındırıldığı Zaatari Çadırkenti’ne geçen Büyüküstün, kadın ve çocuklarla yakından ilgilendi.

Suriye sınırında ziyaret ettiği kamplarda üzerinde UNICEF yeleği ile dikkat çeken güzel oyuncu, böylesi istenmeyen durumlarda en çok çocukların etkilendiğini hiçbir suçu olmayan, çocukları din, dil, ırk farkı gözetmeksizin koruma altına alınması gerektiğini söyledi.

Büyüküstün, Suriye’ye huzurun yeniden gelmesi ve evlerini terk etmek zorunda kalan binlerce kadın ve çocuğun tekrar sıcak yuvalarına dönmelerini arzu ettiğini söyledi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]