“EKMEK İÇİN EKMELEDDİN” SLOGANI TWITTER’I AŞKA GETİRDİ!

Cumhurbaşkanı adaylarından Ekmeleddin İhsanoğlu’nun cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin kampanyasının detayları belli oluyor. İhsanoğlu için öngörülen slogan kamuoyuyla paylaşıldı.

“Ekmek için Ekmeleddin” olarak belirlenen slogana sosyal medya Twitter’dan oldukça fazla sayıda yorum geldi.

İşte o yorumlardan bir bölümü:

 

Turgay Oğur @turgayogur ·
Türkiye’de logoların kıyasıya tartışılmaya başlaması çok güzel bir gelişme. Keşke Ak Parti kurulduğunda da bu olabilseydi. Ampül malum.

Naci Bostancı @nacibostanci
Sn ihsanoglunun ekmek sloganı şaka gibi…

Sedat Uzunyol @sedatuzunyol
“Ekmek için Ekmeleddin” diye güzel bir slogan bulmuşlar da kendisi için çalan davulcuya 10 lira vermeyen Ekmeleddin bize ekmek verir mi? :)))

Mehmet Perinçek @MehmetPerincek
“Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Bizle ne kadar gırgır geçerlerse o kadar tanınırız” mantığıyla mı seçildi bu slogan?!

Tufan Darbaz @tufandarbaz
Ramazanın hayrina ” pide için Ekmeleddin” diyeydin bari.!!!

Prof. Dr. Mehmet Özcan @profozcan
Bu gidişle hepimizi Ekmek Kuran çarpacak.

Mustafa Kartoğlu @mkartoglu
güzelmiş: “ekmek için ekmeleddin, kürt böreği için selahattin :)”

Ertuğrul Günay @ErtugrulGunay
Söylenen, bir kuru ‘ekmek’ değil. Bu Güzelim Vatan Toprağına Sevgi/ Saygı/ Birlik/ Dirlik EK-MEK! Ekmeği büyütmek; adaletle paylaşabilmek.

Fatoş Gürkan @fatosgurkan
ÇATI altındakiler iktidara ortakken ülkede hep ekmek, şeker, çay.. sıkıntısı olduğu için Vizyonlarının ekmeğe endeksli olması normal. VİZYON bu

Mehmet Emin Ekmen @emin_ekmen
Onlar midenize hitap ediyor… Biz ise aklınıza, yüreğinize, vicdanınıza hitap edeceğiz …

Süleyman Özışık @slymnoz
Tesisatçı için Rükneddin. Fayansçınız Hamittin. Bi de 0900 Alo tırman bana Nurettin!

Ferdi Carrefour @FerdiCarrefour
Lahmacun için İbrahim.

Mehmet Baransu @mehmetbaransu
Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçim sloganı olmamış. Kötü olduğu gibi bugünü pek yansıtmıyor

Mustafa Akyol @AkyolMustafa
Ekmel beyin sloganı “ekmek” değil “edep” olsa daha uygun düşerdi kanımca. Epeydir kaybettiğimiz ve onda yeniden gördüğümüz bir şey, edep.

Fatih Tezcan @fatihtezcan
Ekmek için Ekmeleddin ise, ne için Kılıçdaroğlu? 🙂

Şamil Tayyar @samiltayyar27
Yarın açıklayacağımız vizyon belgesinde ‘Çankaya’ya fırın’ projemiz de var.! Maksat kimse mağdur olmasın…

Alper Turgut @AlperTurgut01
11 ay boyunca Ekmek için Ekmeleddin, Ramazan’da da Pide için Pideleddin olsun!

Ali H. Aslan @aliHaslan
İhsanoğlu’nun logosu ve sloganı biraz amatör kaçmış, doğru. Ama profesyonel hırsız ve yalancı olmadığı aşikar

Özgür Alaz @ozguralaz
#ekmekicinekmeleddin sloganı bence kötü değl. 1)hedef kitlesi anadolu 2) ismi ogretiyor 3)ekmek fikri insanların önceliği, soyut vaat degl.

Talip Küçükcan @tkucukcan
Ekmek siyasete alet edilmemeli!

Ufuk Uras @UfukUras
Tesekkur ederim, ben Ramazan pidesi tercih ederim.

Levent Üzümcü @LeventUzumcu · 3 saat
Sağcıların algısına da hitap edelim derken derken…

Zeki Kayahan Coşkun @zekikayahan
Hala o nasıl aday, o nasıl slogan deniyor. Siyaset kazanmamak için de yapılır. “Hiç kazanmayayım, sümsük gibi oturayım” da bir tercihtir.

Ali Saydam @asaydam
Hakikat ile gerçeklik iletişimde dengede olmalı. “Bozok yaylasının yiğit evladı” “ekmek için Ekmel” bu rafine beyefendiye ne kadar uyuyor.

nediyor.com

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2016 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - bilgi@medyabey.com