ATV’ NİN KURTLAR VADİSİ’ NDEN FAZLASINA İHTİYACI VAR

kurtlar-vadisi

Soru şu: Kurtlar Vadisi Pusu, ATV’ye ne denli taze kan olur?

Yayına girdiği ilk günden itibaren basında kendine geniş yer bulan Kurtlar Vadisi, bu sezon ATV ekranlarında yayına giriyor.

Neredeyse bir nesil bu dizi ile büyüdü. Hemen hemen her sezonda dizinin isminin arkasına bir eklenti geldi. Ama Kurtlar Vadisi 10. sezonda ATV’de yine karşımız da…

Kimi zaman gündeme ışık tuttuğu ya da derin devletten haber verdiği için gündemi belirlediği söylenen dizi yeni sezonda baş karakterlerinden Memati’nin ölümü ile başlayacak. Perşembe akşamlarının büyük bir izleyici kitlesinin vazgeçilmezi durumundaki Kurtlar Vadisi yeni sezonda yeni kanalında beklenen ilgiyi görecek mi bilmiyorum. Ancak ATV bu sezon dizilerden kaybettiği kanı Kurtlar Vadisi’yle telafi etmeye çalışıyor bu kesin!

Son birkaç yıldır yayına giren birçok dizisini izlenme oranları düşük olunca yayından kaldıran ATV, bu sezon güçlü rakipleriyle başetmek ve izlenme oranlarını yükseltmek için Kurtlar Vadisi Pusu’yu kanalına transfer etti.

Etti de iyi mi yaptı?

Bence dizi ilk başladığı dönemdeki süksesine sahip değil. Teknoloji gelişti, izleyici tercihleri farklılaştı ve birçok dizi kendine fan kitlesi kazandı. Kurtlar Vadisi bana göre  “Yeter artık bitsin” dediğim bir kıvama geldi. Polat Alemder( Necati Şaşmaz) resmen ekranda yaşlandı. Saçlarına düşen akları gün ve gün saydık hatta not ettik.

Zaten sıcak gündemle  hop oturup hop kalktığımız ülkemizde ( terör saldırıları, sınır ötesi sorunlar) bunları gözümüze sokacak bir dizi değil de daha farklı kurgulanmış yeni bir Kurtlar Vadisi ile iddiasını sürdürse sanırım daha anlamlı bir iş yapılmış olur.

polat-alemdar

Yeni yayın döneminde bence ne “Huzur Sokağı” ne “Uçurum” ne de “Kurtlar Vadisi Pusu” istedikleri izlenme başarısını kanala getiremeyecek.

Bunun dışında henüz 2. bölümü yayınlanmış olan “Krem” dizisinin ise yanlış saatte ve günde yayınlandığı kanaatindeyim. Zira fantastik bir dizi olan Krem, daha çok yeni yetişmekte olan özellikle geç kızlara hitap eden bir kurguda.

Muhteşem Yüzyıl, Behzat Ç , Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Kuzey Güney, Suskunlar, İşler Güçler gibi rakip kanalların başarılı projeleri yanında ATV kan kaybetmeye devam edecek gibi görünüyor. Kurtlar Vadisi Pusu ATV ‘ye  ne derece  katkı sağlayacak bunu hep beraber izleyip göreceğiz.

ÖZGE EREL / MEDYABEY

www.twitter.com/Ozge_

 

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]